Fuhuş operasyonunda 37 kişi tutuklandı

  • Giriş : 27.11.2006 / 00:00:00

Bursa Emniyet Müdürlüğü geçtiğimiz hafta düzenlediği 'Seher' adlı operasyonda fuhuş yaptıkları ve fuhuşa aracılık ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 44 kişiden 37'si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bursa polisinin fuhuşla mücadelesinin ilk perdesi olan 'Seher' isimli operasyonda gözaltına alınan biri polis, üçü yabancı uyruklu kadın olmak üzere toplam 44 kişiden 37'si tutuklandı. Kentte bugüne kadar gerçekleştirilen en büyüğü olarak nitelendirilen fuhuş operasyonunun süreceği bildirildi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü dört gün önce yaklaşık 100 polis ile seher vakti Bursa, Karaman, Mudanya ve Aydın`ın Kuşadası ilçelerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği fuhuş operasyonunda 24'ü bayan 50 kişi gözaltına alınmıştı. Yapılan soruşturmalar sırasında fuhuşla ilgisi olmayan 6 kişi savcılığa çıkarılmadan Emniyet Müdürlüğü`nden serbest bırakılırken, tespit edilen 8 ayrı grubun içinde olduğu iddia edilen biri polis, üçü yabancı uyruklu kadın olmak üzere toplam 44 kişi, üç ayrı gurup halinde fuhuş amacıyla örgüt oluşturmak ve yardım ve yataklık etmek suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi.

6 aylık takip sonucu, fuhuş örgütlerini deşifre etmek, kadınlar üzerinden yapılan büyük miktardaki haksız kazancın önüne geçmek, zor durumda kalan kadınların fuhuş bataklığının içine girmesini önlemek ve toplumun genel sağlığının korunması amacıyla, 35 eve yapılan baskınlarda gözaltına alınanlardan son grup da önceki gün adliyeye sevk edildi. 44 kişi içinde grup lideri olduğu iddia edilen 7`si kadın toplam 8 kişinin de aralarında bulunduğu 37 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Emniyet Müdürü Tahsin Demir; "Diğer suçlarla olduğu gibi fuhuşa yönelik operasyonlarımız sürecektir. Vatandaşlarımız çevresindeki durumu şüpheli görülen veya suça karıştığını bildiği kişileri hemen polise bildirsin. Ekiplerimiz 24 saat boyunca halkın huzuru ve güvenliği için ter dökmektedir." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious