Fuhuş operasyonunda 4 kişi yakalandı

Fuhuş operasyonunda 4 kişi yakalandı.14442
  • Giriş : 16.03.2009 / 14:53:00

Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde limana yanaşan İngiliz savaş gemilerini fırsat bilerek yabancı uyruklu 8 kadına fuhuş yaptırdıkları iddiasıyla polis tarafından gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fuhuş yaptıkları ileri sürülen Ukraynalı kadınların sınırdışı edilmeleri için işlemlere başlandı.

Kuşadası Emniyet Müdürlüğü ekipleri, limana yanaşan 2 İngiliz Savaş gemisindeki yaklaşık 1000 askerin, 5 gün ilçede kalacağı haberleri ile birlikte, fuhuş için gelen kadın sayısında artış olduğunu belirleyerek, harekete geçti. Cumhuriyet Mahallesi'ndeki bir otele, dün gece operasyon düzenleyen polis, fuhuş yaptıkları belirlenen Ukraynalı kadınlar J.V., H.S., A.R., S.Z., A.A.M., I.V., O.T. ve S.V.'yi gözaltına aldı. Otel kayıtlarında yapılan incelemelerde kadınlardan 4'ünün otelde sürekli müşteri olduğu, diğer 4'ünün kısa süreli olarak kaldığı ortaya çıktı. Kadınlarla birlikte olan erkeklerin, fuhuş pazarlığını yaptıklarını öne sürdüğü otel görevlileri E.C.O., S.A. ve H.K. de gözaltına alındı. Organizasyonu sağladığı ileri sürülen otel işletmecisi S.A. bu sabah satlerinde ilçe emniyet müdürlüğü'ne gelerek teslim oldu.

Polisteki ifadelerinde suçlamaları kabul etmeyen otel işletmecisi S.A. ve 3 çalışanı, işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede tutuklandı. Kuşadası Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen Ukrayna uyruklu 8 kadının işlemlerinin ardından sınır dışı edileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*