Fuhuş operasyonunda 46 kişi gözaltına alındı

Fuhuş operasyonunda 46 kişi gözaltına alındı.11430
  • Giriş : 08.11.2007 / 17:29:00

Trabzon Emniyet Müdürlüğü tarafından dün gece düzenlenen operasyonda 40 yabancı uyruklu kadın fuhuş yapmak, fuhuşa aracılık etmek ve Pasaport Kanunu"na muhalefetten gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Operasyon sırasında polise mukavemet eden 6 Türk vatandaşı da kadınlarla birlikte Emniyete götürüldü.

Emniyet Müdürlüğü Ahlak Şubesi ekipleri, dün gece saat 22.00"de Trabzon"un Taşbaşı semtinde bulunan otel, kafeterya ve gece kulüplerine baskın düzenledi. Baskınlarda, yaşları 18 - 30 arasında değişen 20"si Rusya, 9"u Ukrayna, 6"sı Moldova, 4"ü Azerbaycan ve 1'i Gürcistan vatandaşı olmak üzere 40 yabancı uyruklu kadın gözaltına alındı. 3 saat süren operasyonda polise mukavemet gösteren ve kadınları olay yerinden kaçırmaya çalışan 6 kişi de Emniyete götürüldü.

Emniyet Müdürlüğü"nde ifadelerine başvurulan kadınlar daha sonra kan örnekleri alınmak üzere Trabzon Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi"ne sevkedildi. Hastanedeki kontrollerin ardından 40 yabancı uyruklu kadın hakkında, fuhuş yapmak, fuhuşa aracı olmak ve Pasaport Kanunu"na muhalefet etmekten sınırdışı işlemleri başlatıldı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü, gözaltında bulunan 6 Türk vatandaşının da savcılığa sevkedileceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious