Fuhuş operasyonunda AIDS paniği

Fuhuş operasyonunda AIDS paniği.14442
  • Giriş : 03.07.2009 / 17:00:00

İstanbul ve Tekirdağ'da yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptırdıkları belirlenen 15 kişi tutuklanırken, 48 yabancı uyruklu kadın kurtarıldı. Kadınlardan 14'ü hastalıklı çıktı, 2'sinde AIDS tespit edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Alınan bilgiye göre, İstanbul İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, İstanbul Büyükçekmece, Silivri ve Beylikdüzü ilçeleri ile Tekirdağ'da liderliğini Ali B'nin yaptığı organize suç örgütünün bölgedeki otellerdeki yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptırmak amacıyla müşteri temin ettiği bilgisine ulaştı.

Yapılan araştırmalarda suç örgütünün fuhuş yaptırdığı kadınlara uyuşturucu madde de temin ettiğinin, örgüt elemanlarının bu uyuşturucu maddeleri otele gelen müşterilere de sattığının tespit edilmesi üzerine, belirlenen 12 adres ile faaliyet yürütülen 5 otele operasyon düzenlendi.

Operasyonda organize suç örgütü lideri olduğu belirtilen Ali B. ile Ali A, Ahmet K, Necati Ö, Özkan S, Tamer Ç, Abidin Ö, İbrahim Halil Ö, Adem B, Hasan K, Levent E, Ümmühan A, Mehmet G, Tuncer K, Özdal K. ve Moldova uyruklu Sylvia G. gözaltına alındı.

Bu kişilerle birlikte 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet kuru sıkı tabanca ve bu tabancaya ait şarjör, 14 adet kuru sıkı tabanca fişeği, 4 adet uyuşturucu hap, 4 gram kubar esrar, 1 adet sahte olduğu değerlendirilen nüfus cüzdanı, 30 adet cep telefonu, 23 adet sim kart, 1 adet hafıza kartı, 5 adet pasaport ve 1 adet ajanda ele geçirildi.

Operasyonda bu suç örgütü tarafından zorla fuhuş yaptırıldıkları tespit edilen 4 Türkmenistan, 1 Kazakistan, 7 Ukrayna, 24 Moldova, 4 Rusya, 1 Bulgaristan, 6 Özbekistan, 1 Fas olmak üzere toplam 48 yabancı uyruklu kadın jandarma ekipleri tarafından kurtarılarak Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edildi.

Hastaneye götürülerek kontrolden geçen söz kadınlardan 14'ünde cinsel yolla bulaşan hastalık tespit edilirken, 2 kadının AIDS virüsü taşıdığı belirlendi.

Bu arada, jandarmadaki işlemleri tamamlanan organize suç örgütü üyesi 16 kişiden 15'i sevk edildikleri adliyede tutuklanırken Moldova uyruklu Sylvia G, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*