Fuhuş otel kapattırdı

  • Giriş : 03.07.2006 / 00:00:00

Alanya'da fuhuş iddiasıyla 10 otel kapatıldı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alanya Cumhuriyet Savcılığı ve Emniyet Müdürlüğü, bir süre önce 'Süpürge ve Kuyularönü' operasyonlarıyla fuhuşa izin veren bazı bar ve otel işletmecileri gözaltına alınmıştı.

Yapılan 2 operasyonda otellerde fuhuş yapan 31 yabancı uyruklu hayat kadını ele geçirilmişti. Bu kadınları pazarlayanlar ise çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak, Alanya Kapalı Cezaevi'ne konulmuştu. Hayat kadınları ise sınır dışı edilmek üzere Antalya Yabancılar Şubesi'ne gönderilmişti.

Fuhuşa izin verdikleri iddia edilen 10 otel ve 1 bar işletmecisi hakkında tutanak tutulurken, Emniyet Müdürlüğü tarafından serbest bırakılan 10 otel ve 1 bar işletmecisi hakkında para cezası verilmişti.

İkinci bir olaya karışmaları halinde bu kişilere ruhsatlarının iptal edileceği söylenmişti. Yapılan tüm uyarılara rağmen ikinci kez fuhuş yaptırdıkları iddiasıyla haklarında işlem yapılan 10 otelden 3'ünün ruhsatları iptal edildi. 7 otel ve 1 bara ise 3 ay süresince kapatma cezası verildi.

Dün gece saat 01.00'de yapılan baskınla birlikte mühürlenen 10 otelden 3'ünün ruhsatı, Alanya Belediyesi tarafından süresiz olarak iptal edildi. Bunların dışında kalan 7 otel ve 1 bar ise 3 ay süre ile kapatıldı. Otel işetmecileri ise iddiaların gerçeği yansıtmadığını ileri sürdü.

Alanya Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, ilçenin huzurunu bozacak bu tür çirkin olaylara asla izin vermeyeceklerini söyledi.

Fuhuşla mücadelede kararlı olduklarını anlatan Çalışkan, "Alanya'da bazı oteller fuhuşa hem aracılık, hem de yataklık yaptıklarını tespit ettik. Bu oteller kanun gereği 3 kez aynı suçtan ceza aldıkları için ruhsatları iptal edildi. " dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious