Fuhuş taciri 17 yaşında çıktı

  • Giriş : 08.11.2006 / 00:00:00

Kadıköy'de bir evde fuhuş yapan yabancı uyruklu doktor ile hemşire yakalandı. Yabancı uyruklu 3 kadını erkeklere pazarlayan ise 17 yaşında bir genç çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fuhuş yaptırıldığı iddia edilen yabancı uyruklu üç kadından birinin doktor, birinin de hemşire olduğu belirlendi.

Osmanağa Mahallesi'nde fuhuş yapıldığı yönünde bir ihbar alan ekipler, önceki akşam saat 22.00 sıralarında bir eve yaptıkları baskında Türkmenistan uyruklu Meretgul Adıyeva ile Kırgızistan uyruklu Feruzaha Bakieva ve Tamila Husenz'i suçüstü yakaladı. Evde bulunan ve bu kadınları para karşılığında pazarladıkları iddia edilen İsmail Şahin, Ramazan Erol ve 17 yaşındaki N.K. da gözaltına alındı. Müşteri olarak evde bulunan 5 kişi ise Kadıköy Polis Merkezi'nde ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Sorgu sırasında kadınlardan Meretgul Adıyeva'nın Türkiye'ye gelmeden önce Türkmenistan'da doktorluk; Feruzaha Bakıeva'nın ise Kırgızistan'da hemşirelik yaptığı ortaya çıktı. Aynı zamanda vize ihlali yapan doktor Adıyeva ifadesinde, ülkesinde iş bulamadığından para için bu işi yaptığını söyledi. Yakalanan kadınlar, sağlık kontrollerinin ardından sınırdışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious