Fuhuş yapmayanı canlı canlı gömdüler

Fuhuş yapmayanı canlı canlı gömdüler.16693
  • Giriş : 06.01.2009 / 15:18:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 10:14:14

Fuhuş operasyonunda korkunç gerçek. Kadınlara, bir kadının işkence edilerek canlı canlı toprağa gömülürken çekilen görüntüleri izleten şebeke bakın nasıl tehdit etti?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Rize'de yabancı uyruklu bayanları fuhşa zorladıkları gerekçesiyle 3 gündür gözaltında tutulan 20 kişi bugün adliyeye çıkartıldı.

Şebekenin, fuhuş yapmak istemeyen kadınlara, Gürcistanlı bir kadının işkence edilerek canlı toprağa gömülürken çekilen görüntüleri izleterek, "Sizi de böyle gömeriz" diyerek tehdit ettiği ortaya çıktı.

Rize Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri 3 aydan bu yana sürdürdükleri çalışma sonucunda Pazar İlçesi'ndeki 20 restoran, diskotek ve otele baskın düzenledi. Operasyonlarda 43'ü Gürcistan, 1'i Rusya vatandaşı 44 kadın ve 15 de Türk erkek olmak üzere 59 kişi gözaltına alındı.

Yabancı kadınlardan 35'i işlemlerin ardından sınır dışı edildi. Gürcistanlı 6 kadın ve 14 Türk erkek, 3 günlük gözaltı sürelerinin ardından, 'İnsan ticareti yapmak amacıyla suç örgütü kurmak'  iddiasıyla adliyeye sevk edildi.

Gözaltına alınan ve şebekenin elebaşı olduğu öne sürülen Gürcistanlı 40 yaşındaki İnga Klavadze'nin, ülkesindeki çocuk bakıcısı, garson, temizlikçi kadınları, "Sizi meşhur ederim" diyerek, film artisti yapma vaadiyle kandırıp Türkiye'ye getirdiği belirlendi.

Pazar İlçesi'ne getirilerek otele yerleştirilen kadınların daha sonra fuhuşa zorlandığı saptandı. Fuhuş yapmak istemeyen kadınlara Gürcistan'da çekildiği sanılan ve genç bir kadının işkence edilerek canlı halde kazılan çukura gömüldüğü görüntülerin izletildiği ve "Sizi de böyle canlı gömeriz" diyerek tehdit ettikleri belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*