Fuhuş yuvasına baskın

  • Giriş : 02.09.2006 / 00:00:00

ANTALYA'nın Alanya İlçesi'nde polis, yabancı uyruklu kadınların kaldığı otele baskın düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Para karşılığı ilişkiye girdikleri belirlenen kadınlar, müşterileri ile çıktıkları odalarda yakalandı.

Operasyonda 34 kişi gözaltına alındı.

Alanya Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Obagöl Mevkii'nde hayat kadınlarının kaldığı iddia edilen bir oteli izlemeye aldı. Polis, gizlice etrafında gözlem yaptığı otele dün gece saat 24.00 sıralarında baskın düzenledi. Operasyonda, para karşılığı ilişkiye girdikleri öğrenilen, yaşları 18 ile 25 arasında değişen 10 yabancı uyruklu kadın, odalarda müşterileriyle birlikte basıldı.

Apar topar lobiye indirilen yabancı uyruklu kadınlar ve müşterileri, gözaltına alınarak çok sayıda polis eşliğinde minibüslerle Asayiş Büro Amirliği'ne götürüldü. İfadeleri alınmadan önce doktor kontrolü için Alanya Devlet Hastanesi'ne getirilen yabancı uyruklu kadınlar, kendilerini görüntülemek isteyen basın mensuplarına küfür ve tehditler savurdu. Hastane önünde bağırıp çağıran kadınlar yapılan kontrollerin ardından yeniden Asayiş Büro Amirliği'ne getirildi.

Operasyonda, isimleri henüz açıklanmayan Dağıstan ve Rus uyruklu 10 yabancı uyruklu kadın, otel yetkilisi ve kadın satıcısı oldukları öne sürülen 4 kişi, müşteri olarak otelde bulunan 20 şüpheli ile toplam 34 kişi gözaltına alındı.
Ayrıca, aramalarda 500 gram esrar, ruhsatsız tabanca ile kurusıkıdan çevirme bilyeatar tabanca ele geçirildi. Olayla ilgili olarak savcılık ve polis soruşturması sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious