Fuhuşçular hakkında iddianame hazırlandı

  • Giriş : 14.06.2006 / 00:00:00

Aralarında 12 kamu görevlisinin bulunduğu organize fuhuş çetesiyle ilgili 15'i tutuklu 21'i tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalan toplam 36 kişi hakkında iddianame cumhuriyet savcılığı tarafından hazırlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Antalya Adliyesi Ağır Ceza Mahkemeleri'nde görülecek olan davanın önümüzdeki günlerde başlayacağı ifade edilirken, fuhuş çetesinden rüşvet almak ve görevini kötüye kullanmak suçlarından tutuklu bulunan bayan komiser Serap Yılmaz ve polis memuru Tuğrul Taş hakkında 4 yıl ile 14 yıl arasında, suç maddesinin, fuhuş yaptırılan 24 kadının her biri için ayrı ayrı istenmesi nedeniyle baron lakaplı ve çetenin lideri olan ve tutuklu bulunan Mustafa Kılıç hakkında 80 ila 252 yıl hapis cezasıyla yargılanması talep edildi.

Aralarında 12 kamu görevlisinin de bulunduğu organize fuhuş çetesiyle ilgili yakalanan ve 24'ü tutuklu, toplam 36 kişi hakkında iddianame cumhuriyet savcılığı tarafından hazırlandı. Cumhuriyet savcılığı, Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü'nün, Rusya, Moldova ve Ukrayna'dan getirilen kadınlara, birbiriyle bağlantılı olduğu belirlenen apart otel ve pansiyonlarda para karşılığı fuhuş yaptırılmasıyla ilgili düzenlenen operasyonda yakalanan şahıslar ile ilgili 35 sayfalık iddianame hazırlandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği'nde göreli komiser Serap Yılmaz ile emniyette görevli komiser Emre Kürşat Tüzmen ve üç polis memurunun rüşvet aldığı belirtilen fuhuş çetesiyle ilgili davanın iddianamesinde, fuhuş çetesinden rüşvet almak ve görevini kötüye kullanmak suçlarından 4 yıldan 14 yıla kadar hapis ile yargılanması istendi. Şebekenin lideri olduğu iddiasıyla yaklaşık iki aydır tutuklu bulunan Baron ve Baba lakaplarıyla tanınan Mustafa Kılıç için, fuhuş yaptırılan 24 kadının her biri için ayrı ayrı istenmesi nedeniyle 80 ile 252 yıl hapis cezasıyla yargılanması talep ediliyor. Mustafa Kılıç hakkında rüşvet vermek, suç işlemek için örgüt kurmak ve fuhuş amaçlı insan ticareti yapmak suçlamaları yer alıyor.

19 Nisan 2006 tarihinde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda fuhuş şebekesi üyesi olduğu ve şebekeyle bağlantısı bulunduğu bildirilen 36 kişi gözaltına alınmış, operasyonda 26 kadın yakalanarak sınır dışı edilmişti. Üç aylık teknik takip sonucu yakalanan fuhuş baronu Mustafa Kılıç ve çetenin üyeleri 20 Nisan tarihinde adliyeye çıkarılmıştı. Adliyeye çıkarılan toplam 36 zanlı hakkında cumhuriyet savcılığı rüşvet almak ve vermek, bu suca iştirak etmek, suç işlemek için örgüt kurmak, örgüte üye olmak, örgüte yardım etmek, bir örgütün faaliyeti çerçevesinde fuhuş amaçlı insan ticareti yapmak, soruşturmanın gizliliğini ihmal etmek, adli görevi kötüye kullanmak, görevli memura görevini yaptırmamak için direnme, 6136 sayılı yasaya muhalefet etmek suçlarından hazırlanan iddianame adli kurulundan geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious