Fuhuşçular yakayı ele verdi

  • Giriş : 14.06.2006 / 00:00:00

Elazığ'da 11 kişilik fuhuş çetesi çökertildi. Elazığ'da düzenlenen operasyonla insan ticareti yaptıkları ve fuhuşa sebebiyet verdikleri gerekçesiyle 11 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu kişilerle bağlantılı olarak 2 Trabzon'da 1 kişide Iğdır'da yakalandığı öğrenildi. Trabzon'da yakalanan kişilerin ise aynı zamanda otel işlettikleri belirlendi.

Aralarında Kırgızistan ve Azeraycan uyruklu 3 kadınında yakalandığı operasyonlarda bu kişilerin Türkiye'de çalıştırılmak vaadiyle kandırıldıkları belirlendi.

Yakalanan Kırgız uyruklu kadınların ifadelerinde Türkiye'de temizlik ve market gibi işlerde çalıştırılmak üzere getirildiklerin belirttilkleri ve burada fuhuşa zorlandıklarını söyledikleri belirlendi.

Edinilen bilgiye göre, Elazığ'da bu çetenin patronluğunu yaptığı iddia edilen A.B isimli şahsın yurt dışından gelen bu kadınları pasaportlarını yırtmak ve kendilerine borçlandırmak suretiyle sindirdiği belirtildi.

Türkiye'de iş vaadiyle kandırılan bu kadınlar Türkiye'de ki adamları vasıtasıyla fuhuşa zorladıkları belirtilirken, yurt dışı bağlantılarının da bulunduğu öğrenildi.

Elazığ Asayiş Şube Ahlak Masası ekiplerinin 2 aylık bir takibatından sonra 12 Haziran'da başlattıkları operasyonla 11 kişilik çete yakalandı. Bu kişilerin yarın sabah mahkemeye çıkarılacağı öğrenildi.

Ayrıca bu kişilerin mal varlıklarına da el konulduğu öğrenildi. Bu kişilerin kullandıkları 100 bin YTL'lik evleri ile birlikte 3 aracına el konulduğu belirtildi.

Yakalanan kişilerin isimleri şöyle ; A.B, S.Ö, H.T, H.A, S.Ö, H.Ç, D.S, R.B, B.M, M.Y, D.E.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious