Fuhuşçuları ihbar yakalattı

  • Giriş : 21.06.2006 / 00:00:00

Vatandaşların şikayeti üzerine Fatih'te bir eve gerçekleştirdiklen fuhuş operasyonunda, yabancı uyruklu 4 kadın gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kadınların hastanede yapılan muayenesinde Türkmenistan uyruklu bir kadının AİDS'li olduğu belirlenirken, baskın sırasında evde bulunan 9 erkekten 3'ünün bu kadınla ilişki kurdukları gerekçesiyle tedbir almaları yönünde uyarıldığı öğrenildi.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, Fındıkzade Ahmet Vefik Paşa Caddesi 19 numarada bulunan bina sakinleri, 2 nolu dairede fuhuş yapıldığı gerekçesiyle polise müracaatta bulundu. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, bir süre takibe aldıkları eve önceki akşam mahkeme kararıyla baskın düzenledi. Polis evde, Türkmenistan uyruklu N.R., V.S. ve G.A. ile Gürcistan Uyruklu Z.A.'yı, 9 erkekle birlikte yakaladı.

Gözaltına alınan kadınlar, Cankurtaran Zührevi Hastalıklar Hastanesi'nde sağlık taramasından geçirildi. G.A.'nın kanında HIV virüsü (AİDS) olduğu belirlenirken, evde bulunan 9 erkekten 3'üne, G.A. ile birlikte oldukları için gerekli sağlık tedbirlerini almaları yönünde uyarıda bulunuldu.

İfadesinde, Türkiye'ye bir hafta önce bavul ticareti yapmak için geldiğini söylediği öğrenilen G.A. ile pasaport vize süreleri dolduğu açıklanan 3 kadın, sınırdışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious