Fulden Uras'a 5 yıl hapis istemi

Fulden Uras'a 5 yıl hapis istemi.8981
  • Giriş : 14.05.2008 / 12:19:00

Adana Havalimanı'ndan Kıbrıs'a gitmek isterken kimlik kontrolünde sahte nüfus cüzdanı ile yakalanan şarkıcı Fulden Uras, "resmi belgede sahtecilik" suçundan beş yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Nüfus cüzdanında 1968 olan doğum tarihini 1978 olarak düzelttiği iddia edilen Uras, Sarıyer Adliyesi'nde ifade verecek. Uçankuş'un haberine göre; ünlü şarkıcıyı mahkemelik eden süreç, 17 Şubat'ta yaşandı. KKTC'ye gitmek üzere Adana Havalimanı'na gelen Uras, kimlik kontrolü sırasında gözaltına alındı. Sahte nüfus cüzdanı kullandığı tespit edilen Uras, çıkarıldığı Adana Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Uras adliye çıkışında basın mensuplarına, "Benim kimliğim çalınmıştı. O da başkasının üzerinde çıkmış" diye konuşmuştu.

On yıl gençleşti

Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede kriminal incelemede sahte olduğu belirlenen belgedeki bilgilerin doğru ancak doğum tarihinin 1968 yerine 1978 olarak yazılı olduğu kaydedildi. Adana Cumhuriyet Savcılığı, sahte kimlik ibraz ederek "resmi belgede sahtecilik" suçu işlediği iddia edilen ünlü şarkıcının 2 yıldan 5 yıla kadar hapis ile cezalandırılmasını talep etti.

H2

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious