Funda Arar Diyarbakır'da konser verdi

Funda Arar Diyarbakır'da konser verdi.10384
  • Giriş : 18.01.2009 / 16:23:00

Konser için Diyarbakıra giden Funda Arar, şehrin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi. Filistin halkı için üzüldüğünü belirten Arar, Filistin'in çektiği acıların kendisini derinden etkilediğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Konser için Diyarbakır'a giden ünlü ses sanatçısı Funda Arar, şehrin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi. Funda Arar'ın gezisine Vali Hüseyin Avni Mutlu da eşlik etti. GAP Eylem Planı çerçevesinde düzenlenen Diyarbakır kültür ve sanat etkinlikleri bugün Funda Arar konseriyle başlıyor. Konser öncesi kentte tarihi mekanları gezen ünlü sanatçıya Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu eşlik etti.

Diyarbakır'a daha önce de geldiğini belirten Arar, kentte güler yüz ve çiçeklerle karşılandığını vurgulayarak, memnuniyetini dile getirdi.

Gazetecilerin İsrail'in Gazze vahşetini sormaları üzerine Funda Arar, "Filistin'de yaşananlar oradaki halkın çektiği acılar, çocukların masum halkın öldürülmesi beni derinden yaralıyor. 21. yüzyılda savaşlara yer olmaması gerekiyor" açıklmasında bulundu.

Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise, 2009'un Diyarbakır için kültür sanat yılı olacağını ifade ederek, "Cahit Sıtkı gibi, Celal Güzelses gibi şahsiyetlerin yetiştiği sevgi ve güzellikler şehridir. Diyarbakır ve Diyarbakırlının özlemi değerleri ile tanınmasıdır. Burçlarında iki büyük kalp figürü bugüne kadar taşımış bu şehrin hangi köşesine bakarsak kültür, sanat ve sevgi motifleri var. Bundan sonra müzikle kültür sanat etkinlikleriyle adından söz ettirecek bir Diyarbakır olacak" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*