Futbol aşkı engel tanımıyor

  • Giriş : 07.06.2006 / 00:00:00

Mardin'de 10 yaşındaki bir çocuğun futbola olan aşkı engel tanımıyor. Yaptığı futbol şov, görenleri hayretler içinde bırakıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mardin'in Yeşilli İlçesi 19 Mayıs İlköğretim Okulu'nda okuyan 10 yaşındaki Alaattin Olcay, Futbol uğruna sağ bacağında platin olmasına rağmen yılmayarak, katıldığı Futbol karşılaşmalarında göz dolduruyor. Futboldan kopmamak için okul takımına girmek isteyen Olcay, öğretmenlerinden gizlediği platinli bacağıyla, karmalarda okul takımına seçildi.

19 Mayıs İlköğretim Okulu 2005-2006 eğitim-öğretim yılında Mardin'de yapılan Minik Erkekler Futbol Karşılaşmaları'nda Mardin birincisi olarak Van'da yapılan Grup Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı. Ayrıca Van'da yapılan şampiyonada 19 Mayıs İlköğretim Okulu Futbol Takımı ile Grup Şampiyonası'nda da birinci olan Alaattin Olcay, şampiyonada oynanan bir maçta sakatlanınca, yapılan tedavi sırasında sağ ayağında platin olduğu öğrenildi.

Öğretmenleri ve okul yöneticileri, bu durum karşısında şok yaşarken, küçük Alaattin, ayağında platin olmasına rağmen sergilediği Futbol ile gönüllerde taht kurmayı başardı. Ayağında platin olmasına rağmen sergilediği Futbol şov ile görenleri hayretler içinde bırakan 10 yaşındaki Alaattin Olcay'ın, 2001 yılının Haziran ayında top oynarken kamyon çarpması sonucu baldırındaki kemiği kopmuş ve yapılan tedavi sonrası sağ ayağındaki iki kemiği birleştirebilmek için platin takılmış.

Ayağındaki platine rağmen Futbol azminden vazgeçmeyen Olcay, aksayan bacağına rağmen bu alanda kendini geliştirmeye çalıştığını ifade ederek, sınıflar arası yapılan Futbol turnuvasında bacağını gizlemeye çalışmasına rağmen beden eğitimi öğretmeni tarafından fark edildiğini söyledi.

Olcay, öğretmenlerinin desteğiyle okul takımına alındığını belirterek, "Girdiğim okul takımında Türkiye Minikler Futbol Turnuvası'nda top oynadım. Tek hayalim, ileriki tarihlerde bacağımdan tekrar ameliyat olup, platini çıkartmak ve Fenerbahçe veya Beşiktaş takımlarında oynamak" dedi.

İşsiz bir babanın çocuğu olan Olcay için okul yetkilileri de, "Tek isteğimiz Olcay'ın, her zaman zeki ve ahlaklı bir sporcu olmasıdır" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious