Futbola İsrail'den ambargo

  • Giriş : 24.10.2008 / 17:08:00

Sahasındaki ilk uluslararası maçında Pazar günü Ürdün'le karşılaşmaya hazırlanan Filistin Milli Takımı, İsrail engeline takıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İsrail, Filistinliler'in spor yapmalarına bile izin vermiyor. Pazar günü ilk uluslararası maçını oynamaya hazırlanan Filistin Milli Takımı'nın bu isteği İsrailli yetkililere takıldı. Karşılaşma için Filistin'e gitmek isteyen Ürdün Milli Takımı oyuncuları, teknik heyeti ve federasyon yetkililerinin ülkeye girişine İsrailli makamlar tarafından izin verilmedi.

Yaşanan gelişmeler üzerine bir açıklama yapan Ürdün Futbol Federasyonu Başkanı Prens Ali, "İsrailli yetkililerin milli takımın Filistin bölgesine geçişine izin vermemesini büyük bir hayal kırıklığı ve şaşkınlık içerisinde karşılıyoruz" dedi.

Bu arada federasyon başkan yardımcısı Nidal Hadid ise yaptığı açıklamada, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'ne (FIFA) konuyla ilgili olarak başvurduklarını ve gerekli iznin İsrailli makamlarca çıkarılmasını beklediklerini söyledi.

Ramallah'a sadece birkaç dakika uzaklıktaki Ram bölgesinde Filistin'in uluslararası standartlara uygun ilk Futbol stadyumunun açılışında Ürdün ve Filistin Milli Takımları'nın karşılaşması bekleniyor. Bu maçın en önemli özelliği ise Filistin Milli Takımı'nın kendi sahasında ilk uluslararası karşılaşmasını oynayacak olması.

Stadyumun açılışına FIFA Başkanı Sepp Blatter de katılacağını açıklamıştı. 10 yıl önce FIFA'ya üye olan Filistin daha önce kendi sahasında oynaması gereken maçları Ürdün ve Katar'da oynuyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*