Futbolcular, Ertuğrul Sağlam'ı çileden çıkardı

Futbolcular, Ertuğrul Sağlam'ı çileden çıkardı.12839
  • Giriş : 02.11.2007 / 10:17:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 02:44:33

Fenerbahçe derbisini düşünerek şans verdiği yedek oyuncuların kötü bir performans sergilemesi, teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ı çileden çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Son iki yılın Türkiye Kupası sahibi Beşiktaş'ın, sahasında Ç.Rizespor'a yenilmesinin yankıları sürüyor. Yedek oyuncuların ağırlıkta olduğu kadronun, siyah beyazlı takıma maliyetinin yıllık 9 milyon Euro (yaklaşık 15 milyon 300 bin YTL), kaybettiği rakibinin değerinin sadece 2 milyon Euro olması siyah beyazlı kulübün başkanı Yıldırım Demirören ile yöneticileri çileden çıkardı.

Ç.Rize'yle oynanan kupa maçının ilk 11'inde sahaya çıkan futbolcuların bonservis bedelleri hariç, siyah beyazlı takıma yıllık maliyetlerinin 9 milyon Euro olduğu belirtilidi. En yüksek parayı yıllık 1 milyon 750 bin Euro ile Brezilyalı Ricardinho alıyor. Bu oyuncuyu 1.5 milyon Euro ile kaleci Rüştü izliyor. Diatta 1 milyon, Baki, Koray, Mehmet Yozgatlı, Nobre 800 bin, Higuain 700 bin, Mehmet Sedef, İbrahim Kaş, Aydın ise 300'er bin Euro alıyor.

Siyah beyazlı futbolculara yapılan ödemelerin peşin olması dikkat çekerken Ç.Rizespor yöneticisi Yılmaz Zehiroğlu, Beşiktaş'ı 2-1 yenen oyuncularının maliyetlerinin ise 2 milyon Euro olduğunu dile getirdi.

Sağlam'ı kızdırdılar

Fenerbahçe derbisini düşünerek şans verdiği yedek oyuncuların Ç.Rizespor'a yenilmesi, teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ı kızdırdı. Sağlam, antrenör Mutlu Topçu'nun da katıldığı toplantıda, "Sezon başında tercihlerim nedeniyle bu kadro oluştu. Günahıyla sevabıyla bu kadroya ben kefilim. Rizespor maçını kaybettik. Kaptanları Altan'ın hırsını gördünüz. Sahada basmadık yer bırakmadı. Bundan sonraki maçlarda daha tempolu ve yürekli oyun bekliyorum. Yönetime ve taraftarlarımıza mahcubuz. Ç.Rizespor yenilgisini, F.Bahçe galibiyeti ile unutturalım. Hatanızı derbide telafi edin" dedi.

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam, kulüp başkanı Yıldırım Demirören ile yöneticilere, kendilerine verdikleri destek nedeniyle teşekkür ederken, "Şu anda uyum aşamasındayız. Bazı oyuncularımın dikkatlerini çekeceğim" diyerek tepkisini dile getirdi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious