Futbolcular oruç tutmamalı!

  • Giriş : 20.09.2006 / 00:00:00

Adana Demirspor Teknik Direktörü Durmuş Ali Çolak, "Futbolcuların oruç tutmasından yana değilim" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çolak, haftalık olarak düzenlediği basın toplantısından sonra gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Adana gibi sıcak bir şehirde oruçlu olarak Futbol oynamanın çok zor olacağını belirten Çolak, "Adana gibi bir kentte oruç tutmanın futbolcuyu olumsuz etkilemeyeceği düşünülemez. Bu nedenle futbolcularımın oruç tutmalarından yana değilim. Bizim bu yönde futbolculara müdahalemiz olacak. " dedi.

Çolak, geçen hafta karşılaştıkları Şanlıurfaspor'u taraftarların desteği ile mağlup ettiklerini söyledi. Demirspor taraftarının desteğinin arkalarında olması halinde bileklerinin bükülmeyeceğini savunan Çolak, "Bu hafta sonu yapacağımız GASKİ maçını kazanmamız halinde ikinci sıradaki takımla aramızda puan farkı oluşabilir." dedi.

Bu arada basın toplantısına katılan kaleci Erdal, 4,4 ,2 sistemine göre kalecinin libero gibi ileri çıkmak zorunda kaldığını belirterek, bazen ileri çıktığı an hatalı gol yediğini söyledi.

Yine futbolculardan Çetin de Demirspor'un ligde üç yıl aradan sonra liderlik koltuğuna oturduğuna işaret ederek, "Lider olmak kadar liderliği sürdürmek de zor. Çünkü tüm takımlar lideri yenmek için sahaya çıkıyor. Lider olunca herkesin gözü sizin üzerinizde oluyor." diye konuştu. Futbolculardan Ramazan da çok çalışarak formayı kapmak istediğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious