Futbolcular yeni sezondan ümitli

  • Giriş : 13.07.2006 / 00:00:00

Beşiktaş’ta İbrahim Toraman ve yeni transfer Burak Yılmaz yeni sezondan ümitli.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Asbaşkan Kıvanç Oktay'ın Çekmeköy'de yaptırdığı konutların tanıtımına katılan ve burada basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Siyah - beyazlı ekibin yıldız oyuncusu İbrahim Toraman, lige iyi başlamanın önemli olduğunu söyledi.

Toraman, ligin başlamasına bir aydan kısa bir sürenin kaldığını belirterek, ''Çalışmalaramız çok iyi gidiyor. Hem ilk etapta burada hem de Fransa'da yaptığımız çalışmalar çok iyi geçti. İyi antrenmanlar yapıp, güzel hazırlık maçları çıkarırsak, lige iyi bir başlangıç yaparız. İlk 5 maç çok önemli. Son iki sezonda lige iyi başlangıç yapamıyorduk. Bu da moral yönünden bizi etkiliyordu. Bu sezon bu şanssızlığımızı kıracağız. Almanya kampından sonra da lige hazır olarak gireceğimizi ümit ediyorum" dedi.

Bir hafta süren Fransa kampında kondisyon ağırlıklı çalıştıklarını ifade eden İbrahim Toraman, buradaki çalışmalarda iyi yükleme yaptıklarını ifade etti. Bir basın mensubunun yabancı oyuncuların performansıyla ilgili sorusuna da cevap veren İbrahim Toraman, ''Yabancı oyuncular da özverili çalışıyor. Hem yetenekli hem de çalışkan olmaları bizim için avantaj. Yeni transfer Delgado da özveriyle çalışıyor'' diye konuştu.

- BURAK: ''LİGE YAVAŞ YAVAŞ HAZIR OLACAĞIZ'' -

Beşiktaş'ın Antalyaspor'dan transfer ettiği Burak Yılmaz ise genç ve yeni bir takım olmalarından doyalı uyum sürecinin biraz gecikebileceğini söyledi.

Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Burak, çalışmaların çok iyi geçtiğini, yoğun temponun devam ettiğini belirterek, "Yorucu ve keyifli bir şekilde çalışıyoruz. Lige yavaş yavaş hazır olacağız. İlk hazırlık maçımızda iyiydik. Bundan sonra daha da iyi olacağız. Amacımız Beşiktaş'ın başarılı bir sezon geçirmesi" dedi.

Bu arada Beşiktaşlı futbolcular, kulüp asbaşkanı Kıvanç Oktay'ın Çekmeköy'de yapımı süren konutlarının tanıtımına katıldı.

Teknik direktör Jean Tigana ve yardımcılarının da katıldığı tanıtımda, futbolcuların bir bölümü Oktay'ın yaptırdığı dairelerden satın aldı.

Yabancı oyuncuların da yer aldığı tanıtımda Kıvanç Oktay, Beşiktaş'ın kendisi için ayrı bir yeri olduğunu belirterek, ''Buradaki dairelerde satın alma önceliğini futbolculara verdik. Onların uğuru ile inşallah güzel olacak'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious