Futbolcular yeniden ayaklandı

Futbolcular yeniden ayaklandı.11383
  • Giriş : 14.06.2009 / 22:59:00

30 yaş sınırının kaldırılması için başlattıkları girişim sonuç vermedi.. Ama onların pes etmeye niyeti yok, haklarını aramakta kararlılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Profesyonel futbolcuların haklarının korunmasında yetersiz kalınması, Türkiye Futbol Federasyonu Talimatları'nın sürekli olarak Profesyonel futbolcuların aleyhine yenilenmesi üzerine Profesyonel futbolcular yeni bir dernek kurdu.

Son olarak, 5 yıl içinde bir müsabaka esnasında felç kalan tek futbolcu olan Adanasporlu Murat Yüksel'e gösterilen ilgisizlik ve yapılan tüm yardım çağrılarına karşın kayıtsız kalınması üzerine Profesyonel Futbol Çalışanları bir çatı altında birleşme kararı alıp, Futbol Profesyonelleri Derneği'ni kurdular.

-FEDERAYONA PROTESTO YÜRÜYÜŞÜ-

Futbol Profesyonelleri Derneği'nin ilk faaliyeti ise Futbol Federasyonu protesto etmek için yürüyüş düzenlemek olacak.

Federasyonun 30 yaşın üzerindeki futbolculara 3. Lig'de oynamama yasağı getirmiş, bu kararın üzerine Bucasspor forması giyen Erman Özcan, bir organizasyon başlatmış, futbolcuları ayaklandırmıştı.

Özcan, hazırladığı dilekçe ve bildiri ile TFF'nin 3. Ligler'de "30 yaş üstü futbolcu oynamaması" kararını hedef hedef almış, Ajansspor tarafından bu olay duyurulunca binlerce futbolcu da bu girişime destek olmuştu.
Ancak Erman Özcan'ın önderliğinde bu kararın kaldırılması için başlatılan girişim sonunda TFF'nin tavrı değişmedi.

Bunun üzerine Futbol Profesyonelleri Derneği, bu yasağı protesto etmek için 16 Haziran Salı günü saat 12.00'de Akmerkez önünde toplanacak ve bir basın açıklaması yapacak. Açıklamanın ardından ise Futbol Federasyonu Binası'nın önünde son bulacak bir protesto yürüyüşü düzenlenecek.

AJANSSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*