Futbolcular zehirlenince maç ertelendi

  • Giriş : 06.05.2007 / 00:00:00

Erzurumsporlu futbolcular, Yeni Kırşehirspor maçına saatler kala zehirlenince karşılaşma ertelendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mavi-Beyazlı futbolcular, Numune Hastanesi İntaniye Servisi'nde müşahede altına alındı. Türkiye 2. Ligi B Kategorisi 4. Klasman Grubu'nda mücadele eden Erzurumspor'da 17 futbolcu ve antrenör Yusuf Ziya Göktaş yemekten zehirlendi. Zehirlenenlar arasında masör ile kulüp malzemecisi ve bazı personel de bulunuyor.

Bugün öğle yemeğinde tavuk, makarna ve komposto yiyen futbolcularda yemekten yaklaşık yarım saat sonra baş ağrısı, halsizlik, mide bulantısı gibi şikayetler görülmeye başlandı. Bunun üzerine kulüp iderecileri tarafından Numune Hastanesi'ne kaldırılan futbolcuların zehirlendiği anlaşıldı. İlk müdahale yapılarak müşahede altına alınan futbolcuların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Olayı anlatan futbolculardan Cengiz Doğan, "Sabah kahvaltı yapmadık, öğlen ise maç yemeği vardı. Yemekte tavuk, makarna ve komposto vardı. Yemeği yedikten yaklaşık 30 dakika sonra aniden fenalaştık. Baş ağrısı, mide bulantısı, halsizlik görülmeye başlandı. Biz de durumu yöneticilere ilettik onlarda derhal bize ambulanslar çağırarak hastaneye getirdi." dedi.

Deneyimli futbolculardan Özkan Şen ise, "Her ne kadar hafta içinde ödemelerimiz yapılmadıysa da ligde kalmayı garantilemek için bugünkü maça çok iyi konsantre olmuştuk. Bu maçı kazanarak ligin son haftasına rahat girmeyi hedefliyorduk. Ama olmadı, bu talihsiz olayı yaşamak zorunda kaldık." diye konuştu.

Bu arada, Numune Hastanesi intaniye servisi doktorlarından Uzm. Dr. Süleyman Seven, yapılan tektik ve tahliller sonucu futbolcuların yedikleri gıdalardan dolayı zehirlendiklerini belirterek, ''Gerekli tıbbi müdahaleler yapıldı. Futbolcularını müşahede altında tutuyoruz'' dedi.

Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı Kemal Kesmen de ''Bazı futbolcularda gıda zehirlenmesine rağmen alerjik durum da ortaya çıkmış. Gerekli tedavileri sürüyor'' diye konuştu.

Federasyon gözlemci ve temsilcisi de maç saatinden sonra hastaneye gelerek futbolcularla görüştü. Erzurum Valisi Celalettin Güvenç de hastaneye gelerek futbolcular hakkında bilgi aldı.

Öte yandan, maç için sahaya çıkan Yeni Kırşehirsporlu futbolcular, ev sahibi ekip futbolcularının zehirlendiğini öğrenince tekrar soyunma odasına geri dönmek zorunda kaldılar. Yeni Kırşehirspor Başkanı Yüksel Çakır, maç saatinde zehirlenme olayını öğrendiklerini belirterek, "Bundan sonra federasyon ya Erzurumspor'u 3-0 hükmen mağlup ilan edecek ya da hakem ve temsilci raporlarını göz önünde bulundurarak maçı erteleyecektir. Ama biz Erzurumspor'dan daha çok mağdur olduk. Yaklaşık 800 kilometre yol geldik. Puan açısından bizi pek etkilemiyor ama Erzincanspor ile Tokatspor'un durumunu bayağı etkileyecek bir maçtı." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious