Futbolcuya hakkında hukuki işlem başlatılıyor

Futbolcuya hakkında hukuki işlem başlatılıyor.10375
  • Giriş : 30.05.2006 / 00:00:00

Malatyaspor yönetimi, sözleşmesi devam eden oyuncularından Bülent Akın'a, yaptığı kulübü küçük düşürücü açıklamalardan dolayı sert tepki geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yönetim Kurulu üyesi Ali Cengiz, Akın'ın gazetede yer alan iddialarının gerçeklerle bağdaşmadığı belirtilerek, "Kulübü küçük düşürdüğü" gerekçesiyle hakkında işlem başlatılacağı bildirildi. Malatyaspor yönetim kurulu üyesi Ali Cengiz Bülent Akın'ın, 6 Ocak 2006'dan beri sakatlığı sebebiyle oynayamadığı halde kendisine kulübünün 'Ankaraspor ve Denizlispor maçındaki kötü performansından dolayı 40 bin dolar ceza verdiği' ifadesinin doğru olmadığını kaydetti. Kulübün yönetim kurulu kararıyla, futbolculara genel bir ihtarname çekildiğini belirten Cengiz, tebligatın dikkatli incelediği takdirde, kendisinin sakat olması nedeniyle cezadan muaf olduğunu göreceğini söyledi.

Bülent Akın'ın, Malatyaspor'un sözleşmeli futbolcusu olduğunu, sözleşmesinin 19.07.2007 tarihine kadar devam ettiğini akıldan çıkarmaması gerektiğini ifade eden Cengiz, "Bu açıklamalarının kongre arifesi basında yer almasının, Akın'ın başkaları tarafından yönlendirildiği intibaını uyandırmıştır. Malatyaspor, kendisine karşı taahhütlerini yerine getirmiştir. Kamuoyu önünde Malatyaspor'u küçük düşürücü beyanlarda bulunması sebebiyle, yönetim kurulunca hakkında hukuki işlemler başlatılacaktır. Hiç kimse Malatyaspor Kulübü'nden üstün olamaz" şeklinde konuştu.

Bülent Akın'ın, seyahat masraflarının Malatyaspor kulübünce karşılanmadığı yönündeki iddialarına da cevap veren Cengiz, "Oyuncu Bülent Akın ile Malatyaspor Kulübü arasında yapılan 19.07.2004 tarihli sözleşmenin 'özel hükümler ve şartlar' bölümünün C bendinde, futbolcunun takımla yapacağı seyahatler dışındaki her türlü ulaşım giderinin kendisine ait olduğu belirtilmektedir. Malatyaspor, sözleşme hükümlerinin gereğini yerine getirmiştir" dedi.

Bülent Akın, Özcan Kayhan ile Vural Sarıcı'dan başka kimsenin kendisini aramadığını belirtiyor. Ali Cengiz ise Özcan Kayhan'ın Malatyaspor'un Başkan Yardımcısı ve Futbol Şube Sorumlusu, Vural Sarıcı'nın ise Genel Sekreteri ve yönetim kurulu üyesi olduğunu ifade ederek, Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreter'in Akın'ı aramış olmasının, tüm Malatyaspor'u temsil ettiğini kaydetti.

Bülent Akın'ın, Malatyaspor'un antrenman sahasının ve ışıklandırmanın yetersiz olduğu yönündeki iddialarına ise Cengiz'den şu yanıt geldi:

"Bunların gerçekle ilgisi yoktur. Bugüne kadar ne bir futbolcudan ne bir teknik adamdan Malatyaspor'un antrenmanlarını yaptığı çim sahanın ışıklandırması ile ilgili bir şikayet almadık. Ayrıca göreve geldiğimiz günden beri Malatyaspor ve Malatya'nın çağdaş tesislere kavuşması için yoğun çaba harcadık. Son olarak Suni Çim Saha'nın tamamlanıp futbolumuzun hizmetine sunulmasına öncülük ettik. Suni Çim Saha'nın, İl Özel İdaresi bütçesinden 64 milyar lira katkı sağlanıp, bu sahanın da ışıklandırılmasını sağlama çalışmalarımız sürmektedir. Yapılan çalışmalar ve antrenman sahasının aydınlatılıp Malatyaspor'un antrenman yapmasının sağlanmasına karşın, Akın'ın bunları görmemesini fazla yadırgamıyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious