Futbol'da Encümen-i Daniş olur mu?

Futbol'da Encümen-i Daniş olur mu?.15777
  • Giriş : 21.03.2009 / 09:16:00

Mahmut Özgener, Şansal Büyükağa, Mustafa Denizli, Tayfun Bayındır, İbrahim Saten'in bir araya geldiği bir toplantıda hiç futbol konuşulmayacağına inanmak mümkün mü?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kamuoyunun Türk futboluna bakışı her zaman şüphe doludur. Yönetimlere teknik adamlara en önemlisi de maç sonuçlarına hep şüpheyle bakılır. Hoca seçimleri bazı teknik adamların çabucak iş bulmaları kafa karıştırır. Hangi tür ilişkiler Türk futbolunda hâkimdir soruları çokça sorulur.

Son günlerin bir yemeği çok konuşuluyor. Yemeğe katılanlar kendilerini savunmaktan çok aklamaya çalışıyorlar. Bunun için de sözcüler kullanılıyor. Yaptıkları işin masumiyetini, bu her yanı şüpheyle sarılı toplumun, inanmasını istiyorlar. Bu olayları haber yapanları yorum yapanları provakasyonla suçlamakta işin cabası. İsimleri üzerinde kuşku bulunanların çok daha dikkatli olmaları gereken bu günlerde böylesi buluşmalar haberdir.

Mustafa Denizli' nin isteği Futbol dışı konuşma kuralına uzun bir yemek boyunca uyulacağına kaç kişi inanır. Mahmut Özgener, Şansal Büyükağa, Mustafa Denizli, Tayfun Bayındır, İbrahim Saten bir araya gelecek hiç Futbol konuşmayacak. Bunu önce çevrenize sorun. En yakınlarınızla bir anket yapın . Şayet onlar sizin Futbol konuşmadan duracağınıza inanırlarsa herkes inanır. Bunu maçlar öncesi yenilen dostluk yemeği göstermek anlamsızdır.

Fenerbahçe'li Emre'nin işaretten ceza alıp Kocaeline puan kaybettiği, Adnan Polat'ın " Bizi kasapların önüne atıyorlar” Açıklaması yaptığı , Bülent Uygun'un " Şehri karıştırmak istiyorlar” yedek kulübesinin kırık camları gibi ortalığa saçıldığı bugünlerde bir araya gelenlerle ilgili neler düşünülür. Şüphelilerin ancak şüphesini artırırsınız.

Sayın Özgener Federasyon başkanı olarak orada ne işiniz var? Türkiye'de sadece bir gazete mi var? Sayın Denizli böylesi ortamlarda bulunarak kaç defa haber oldunuz. Sayın Şansal Büyükağa bulunduğunuz yer itibariyle böylesi günlerde dikkatli olmak yerine bu görüntüyü vermeniz ne kadar doğru. İzmirli federasyon başkanı rakiplerin aşırı eleştirdiği MHK başkanı Oğuz Sarvan İzmirli Teknik adam Mustafa Denizli son maçlarda Beşiktaş lehine yapılan hakem hatalarını her hafta haykıran Yemen Ekşioğlu' na bir bakın birde bu yemeğin taraflarına.

Aklı başında hangi Futbol adamı böyle görüntü verir? Bu yemek nasıl savunulur. Bunu gizli değil de aleni yapmak iyi örnek olmaktan çok pervasızlık diye nitelendirilir. Bu yemeği bugün savunanlar. Orada olmasalar bunu nasıl yansıtırlardı.?

Bu yemeğe çağırılmamanın acısını o insanların burunlarından getirmezler miydi? Galatasaray'la aranız açık boykot yemişsiniz. Fenerbahçe'yle limonisiniz. İki tarafta adeta gözdağı verircesine federasyon ve yayıncı kuruluşla birlikte Denizli'ye destek veriyor havasındasınız. En son masumane anlayış bu olacaktır. Bu bile ligin sonuna doğru şüpheleri artıracaktır. Bu yemekleri düzenleyenler. Yiyenler bu vahim olayın altında kalacaklardır. Medyada teksesliliği tutturamayanlar kendi cephelerini koruma gayretine girmişlerdir. Yaptıklarına kimseyi inandıramazlar. Sayın Denizli Sayın Özgener merak etmesinler iyi günün dostlarını kötü günde yanlarında asla bulamazlar. Tarlanızdaki yemler biter bu sığırcıklar başka tarlaya gider. Siz unutamazsınız bu dostluklar biter unutursanız onlar gibi olursunuz devam eder.

Unutmayın bu ülkede gürültüsü çok olan medya kadar kitlesi çok etkisi çok medyada var. Size trajlara reytinglere bunlara sağlayan kitlelerde bakmanızı tavsiye ederiz. Siz bu ülkeye hizmet ediyorsanız bunu daha iyi bilmelisiniz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*