Futbolda karar günü

Futbolda karar günü.12083
  • Giriş : 17.01.2008 / 08:30:00

Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu, Ankara’da bugün toplanacak ve bir ay içinde seçime gidilip gidilmemesi konusunda oylama yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yeni Futbol yasası gereği oluşan 262 delege, başkan Haluk Ulusoy’un yanısıra yönetim kurulu ve denetleme kurulunun kaderi ile ilgili kararı bugün alacak. Yasanın 1. maddesinin b bendinde bulunan, "Federasyon başkanı, yönetim kurulu ve denetleme kurulunun yenilenip yenilenmeyeceği konusunda yapılacak oylama" aynı zamanda Türk futbolunun geleceğini de belirleyecek. Bugünkü oylamadan ’evet’ kararı çıkması durumunda aynı delegeler bir ay içinde sandığa gidecek ve federasyon başkanını belirleyecek. Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy’un da bir ay sonraki genel kurulda adaylığını koymayacağı öne sürüldü.

Seçim için 184 imza toplandı

Öte yandan Sheraton Otel’de yapılacak genel kurulun önemli konukları arasında yer alan FIFA ve UEFA temsilcileri dün Ankara’ya geldi. Genel kurulu, FIFA Başkanı Joseph Blatter’in danışmanı Jerome Champain, FIFA Hukuk Kurulu Üyesi Marcel Benz ile UEFA Genel Sekreteri David Taylor da izleyecek. Üst düzey temsilciler, yerleştikleri Swissotel’de UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ile bir araya geldi.

Bu arada kayyumla birlikte hareket eden delegelerin, ’seçim’ maddesinin gizli oylanması ve seçimin de yapılacağı olağanüstü genel kurulun 6 Şubat’ta gerçekleştirilmesi için yaklaşık 184 imza topladığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious