Futbolda milli operasyon

  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri’nde 7 Ekim’de Macaristan’la karşılaşacak olan Milli Futbol Takımı’nda önemli gelişmeler yaşanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu konuda teknik direktör Fatih Terim ve ekibi, özellikle Bundesliga’da forma giyen çift pasaportlu Türk oyuncuları yakın takibe alırken `Nuri Şahin taktiği’ izlenecek.

Öncelikli hedef Stuttgart’ta yıldızı parlayan 18 yaşındaki Serdar Taşçı ve Schalke’nin 17 yaşındaki genç yeteneği Mesut Özil... Her iki oyuncu da U-19 Alman Ulusal Takımı’nda forma giyerken, önümüzdeki günlerde çiçeği burnunda teknik direktör Joackim Löw’ün genç yetenekleri kadroya çağırabileceği konuşuluyor. Almanya’daki gurbetçi futbolcuları takibe alan teknik direktör Fatih Terim ve ekibi de bu gelişmeler üzerine özellikle sıkıntı yaşadıkları savunma ve orta alan için bu iki oyuncunun Ay - Yıldızlı formayı giymesi için düğmeye bastılar.

Bu sezon Stuttgart’ta forma giyen Serdar Taşçı, dörtlü defansta sağ bek olarak görev yapıyor. 24 Nisan 1987 doğumlu olan genç oyuncu, Nuri Şahin’den sonra Bundesliga’da en genç yaşta forma giyen Türk oyuncu ünvanını kazanmıştı. Hamit ve Halil Altıntop kardeşlerin takımı olan Sckalke 04’te oynayan Mesut Özil ise geleceğin yıldız adayları arasında gösteriliyor. Eylül ayında ilk kez U-19 Alman Ulusal Takımı formasını giyen Mesut, orta alanda görev yapıyor. Bu iki oyuncu 21 yaşından küçük olmaları ve Alman Ulusal Takım formasını giymedikleri için, istedikleri anda Türk Ulusal Takımı’na katılabilecekler. Bu yüzden işi sıkı tutan Ulusal Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Macaristan sınavı öncesi bu ikiliye Ay - Yıldızlı kapıyı açmak için davette bulunacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious