Futboldaki kaosa Cemal Aydın reçetesi

  • Giriş : 28.12.2006 / 00:00:00

Ankaragücü Kulüp Başkanı Cemal Aydın, futboldaki karışık tablodan çıkmanın en kolay yolunun, haziran ayında yapılacak mali genel kurul olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cemal Aydın, yazılı açıklamasında, Kulüpler Birliği toplantısında, kaosun ortadan kaldırılması için müşterek iradenin, haziran ayında yapılacak olan mali genel kurulda, seçimin gündeme alınması şeklinde tecelli ettiğini belirtti.

Aydın, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "Bu konunun mimarlarından olan Galatasaray Kulüp Başkanı Özhan Canaydın'ın son andaki varyasyonu ile kaos ortamının hızla büyüdüğü, kamuoyunun dikkatinden kaçmamaktadır. Şu anki tablo, Türk futbolundaki gelinen noktanın sıkıntılı olduğunu göstermektedir. Türk sporu içerisinde en eski kulüp başkanlarından birisi olarak kamuoyunu ve tüm spor camiasının konuya dikkatini çekmeyi vazife addediyorum.

Türk spor kamuoyu, kulüpler ve federasyon, haziran ayındaki mali genel kurulda seçimin de gündeme alınması konusunda mutabıktır. Hal böyleyken, bazı kulüplerin (şu kadar imza topladık, bu kadar imza toplayacağız) gibi gerçeği yansıtmayan beyanları ve kulüplerimizin adlarının kullanılması herkesi üzmektedir. Bu karışık tablodan çıkmanın en kolay yolu, haziran ayında yapılacak olan Türk futbolunun sorunlarının konuşulacağı tek yer olan mali genel kuruldur."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious