'Futboldan nefret etmeye başladım!

  • Giriş : 08.05.2006 / 00:00:00

Beşiktaş'ın Onursal Başkanı Süleyman Seba, statlarda yaşanan kavga nedeniyle artık futboldan nefret etmeye başladığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sakarya Üniversitesi'nde eski Beşiktaşlı futbolcu Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ile birlikte öğrencilerle söyleşiye katılan Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba, Beşiktaş'ın bu yıl kendisinden beklenen performansı gösteremediğini söyledi. Beşiktaş'ın Türkiye Kupası'nı alarak taraftarlarını rahatlattığını söyleyen Seba, bir takımın her zaman şampiyon olamayacağını kaydetti. Bir takımın ikinci ya da üçüncü de olabileceğini ve bunu taraftarlarında anlaması gerektiğini anlatan Seba, ancak bazı taraftarların bunu anlayamadığını dile getirdi.

Bugün Süper Lig'de olsun diğer liglerde olsun her maçtan sonra artık kavgaların yaşandığını belirten Seba, "Ama bugün neredeyse her maçtan sonra yanlız birinci ligde değil, ikinci lig ve diğer liglerde de kavga, patırtı ve gürültü oluyor. Ben artık gittikçe futboldan nefret etmeye başladım. Örneğin, İspanya Ligi'nde Barcelona bu sene şampiyon. Barcelona bundan önceki yıllarda 2-3 yıl başarılı olamadı. Real Madrid'in bugünkü hali ortadadır. İngiltere Ligi'nde Manchaster United UEFA'ya bile gidemedi. Biz de demek ki toplum olarak, spor toplumu olarak bunları benimsememiz lazım. Biz her maçın sonunda kavgayla patırtıyla, gürültüyle hiç birşeyi çözemeyeceğiz. "değerlendirmesinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious