G-9: "Taraf muhabiri Arıkoğlu mahkemeye çıkarılsın"

G-9:
  • Giriş : 28.03.2008 / 14:27:00
  • Güncelleme : 28.03.2008 / 14:40:42

G-9 Gazeteciler Platformu, Taraf gazetesi muhabiri Soner Arıkanoğlu'nun yargıç karşına çıkarılmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

G-9 Gazeteciler Platformu, Ergenekon Soruşturması kapsamında Cumhuriyet Savcılığı'na ifade verdikten sonra gözaltına alınan Taraf gazetesi muhabiri Soner Arıkanoğlu'nun yargıç karşına çıkarılmasını istedi.

Dönem Sözcüsü Ali Doğanoğlu, aralarında Türkiye Gazeteciler Sendikası, Çağdaş Gazeteciler Derneği ve Ekonomi Muhabirleri Derneği'nin de yer aldığı gazetecilik meslek örgütleri adına "G-9 Dönem Sözcüsü" olarak yazılı açıklama yaptı.

Taraf gazetesi muhabiri Soner Arıkanoğlu'nun gözaltına alınmasının "basın özgürlüğünü yeniden sorgulanır hale getirdiği" görüşünü savunan Doğanoğlu, "Arıkanoğlu'nun Ergenekon Soruşturması çerçevesinde savcılığa ifade verdikten sonra yeniden sorgulanmak üzere gözaltına alınmasını anlayabilmiş değiliz" dedi.

Açıklamada, "Bu türden tutuklama yöntemleri ve medya kuruluşlarına yönelik baskınlar, bir yandan muhalif gazetecilere dönük yıldırma çabası olarak algılanırken öte yandan da ülke itibarını yaralamaktadır. Gazetecilik görevini yerine getiren meslektaşımızın yargıç karşısına çıkarılmasını talep ediyoruz" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious