G.Saray, Sneijder konusunda gemileri yaktı

G.Saray, Sneijder konusunda gemileri yaktı.20061
  • Giriş : 20.06.2017 / 08:47:00
  • Güncelleme : 20.06.2017 / 09:12:22

Galatasaray, futbolcu Wesley Sneijder konusunda gemiler yaktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Galatasaray 7.5 milyon euro serbest kalma bedeli olan Wesley Sneijder konusunda kararını verdi. Tecrübeli futbolcu takımdan gönderilecek.

33 yaşındaki Hollandalı yıldızın 5 milyon Euro'yu aşan yıllık ücretinden kurtulmak isteyen sarı-kırmızılılar, menajer Albers'e mesaj gönderdi: "Kulüp bulmanız halinde, size her türlü kolaylığı sağlayacağız..."

Galatasaray'da başkan Dursun Özbek, "Sneijder'in bir yıl daha kontratı var. İki tarafın menfaatlerini düşünerek bu konuda karar alacağız" diyerek politik bir açıklama yapsa da Galatasaray yönetimi, Hollandalı 10 numaranın biletini kesti. Sneijder'in sözleşmesinde, "7.5 milyon Euro'ya serbest kalır" maddesi bulunmasına rağmen, sarı-kırmızılı idareciler kulüp bulması halinde menajer Guido Albers'e gereken kolaylığı sağlayacaklarını iletti. Çünkü yönetimde 33 yaşını devirmiş Sneijder'e 7.5 milyon Euro bonservisle birlikte yatırım yapacak kulüp çıkmayacağı görüşü hakim. Bu yüzden Sneijder'den kendisine kolaylıkla takım bulması adına bonservis talep edilmeyecek ve 5 milyon Euro'yu aşan yıllık ücretinden tasarruf sağlanacak.

FANATİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*