G. Saray: Şampiyonluk şansımız var

  • Giriş : 18.04.2007 / 00:00:00

Galatasaraylı futbolcular, Turkcell Süper Lig'in henüz bitmediğini belirterek, şampiyonluk yarışını sonuna kadar kovalayacaklarını söylediler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaraylı futbolcular Okan Buruk, Arda Turan ve Sabri Sarıoğlu Özel Sultan Fatih Eğitim Kurumları'nın düzenlediği panele katılarak burada öğrenciler sorularını cevaplandırdı.

-ARDA: "EMRE'NİN YANINDA FORMA GİYMEK İSTERİM"-

Galatasaray'ın sözleşmesi futbolcusu olduğunu belirten genç yıldız, "Kulübüm beni kovmadığı sürece burada forma giyeceğim. İlerki yıllarda kulübümünde uygun gördüğü şartlarda Avrupa'ya transfer olabilirim. Eğer birgün gidersem Newcastle'da Emre abimin yanında oynamak isterim" dedi.

Arda kendisine yöneltilen ''Carrusca'nın oynamamasını nasıl değerlendiriyorsunuz'' sorusu üzerine, "Bu hocanın sistemiyle alakalı hoca kadrosunu kurar bizde oynarız. Hoca böyle tercih ediyor. Tercihten memnunum" diye yanıtladı.

İstanbul Üniversitesi Spor Akademisi'nde eğitimini sürdüğünü belirten Arda, "Çocukluğumdan beri futbolcu olmak istiyordum. Futbol benim için ekstraydı, ilerledikçe meslek edindim."

-OKAN: "ŞAMPİYONLUK ŞANSIMIZ HALA SÜRÜYOR"-

Panelde bulunan diğer bir futbolcu Okan Buruk, şampiyonluk için hala şanslarının olduğunun altını çizerek "Önümüzde 6 maç var her şey olabilir" dedi

Hiçbir deplasmandan çekinmediklerini ifade eden Okan, Beşiktaş maçlarında fazla baskı yaşamadığını, Futbol kariyeri boyuncada en güzel golünü Danimarka'ya attığını söyledi.

Okan, futbolda Türkiye ile Avrupa arasında çok fazla fark bulunmadığını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

''Avrupa ile çok fazla fark yok. Yetenek olarak biz de onlar kadar iyiyiz. Orada anlayış farklılığı var, daha rahatlar. Üstlerinde çok fazla baskı yok. Türkiye'de en büyük problem insanların baskı altında olmaları. Böyle olunca insanlar istediklerini çok fazla yapamıyorlar. Ekonominin orada daha iyi olması farkı oluşturuyor''

Panele katılan bir başka futbolcu Sabri Sarıoğlu da takım içinde inanılmaz bir bağlılık olduğunu ve herkesin birbirine saygı duyduğunu söyledi.

Panelin bitiminde futbolcular, öğrencilerin formalarını imzaladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious