G. Saray'da kimler gidiyor?

G. Saray'da kimler gidiyor?.19942
  • Giriş : 24.07.2007 / 17:56:00

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, teknik heyetin raporu doğrultusunda Necati, Orhan, Cihan ve Hasan Kabze'yi bu sezon kadrolarında düşünmediklerini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adnan Sezgin, bugün yapılan antrenman sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kampa giderken kadroda azalma olacağını söylediklerini ifade ederek, ''Bugün teknik heyetimizle bir görüşme yaptık. Daha sonra da Cihan, Orhan, Necati ve Hasan Kabze'ye teknik heyetin raporuyla bu sene kafamızda oluşturduğumuz kadroda kendilerine yer veremeyeceğimizi söyledik. Kendilerine hizmetleri için teşekkür ederiz'' dedi.

Kulübün bu oyunculara karşı vecibelerini yerine getireceğini vurgulayan Sezgin, şöyle devam etti:

''Bunun bilinci içindeyiz. Kendilerine ayrı bir program verilecek ve antrenmanlarını takımdan ayrı devam ettirecekler. Bundan sonra da bazı değişiklikler olabilir. Kadromuza katılacak yeni arkadaşlar olabilir. Buradan da ayrılacaklar olabilir. Sonuçta bir karardır. Bu kararın iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz.''

Adnan Sezgin, oyuncuları Carrusca ile ilgili Arjantin'den iki kulübün teklifinin bulunduğunu kaydederek, ''Şu anda onları değerlendiriyoruz. Biliyorsunuz Carrusca gelirken, sponsorumuz tarafından masrafları ödenerek kulübümüze transfer olmuştu. Tüm amacımız sponsorumuzun da bu transferden bir zarar görmeden bu işi halletmek. Kendisi sanırım iki kulüple de görüşmüş. 1-2 gün içinde bu işin netleşeceğini düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

Sezgin, ''Yabancı oyuncu hariç yerli oyuncu da kadronuza katacak mısınız'' sorusuna ''Olabilir'' yanıtını verdi.

Carrusca'nın gönderilmesiyle takımda 1 artı 1 yabancı oyuncu açığının olacağının ve bu boşlukların değerlendirilip değerlendirilmeyeceğinin sorulması üzerine Sezgin, ''Değerlendirmeye çalışıyoruz. Boşluk var, biz bunu dolduracağız diye hareket etmeyeceğiz. Mevcut kadromuzun çok kaliteli olduğuna inanıyoruz. Transfer edeceğimiz oyuncuların da mutlaka bu kaliteli kadroya katkı yapacak özelliklerde olmasına dikkat ediyoruz. Önemli bir koşul da şartlarının bize uygun olması. Bu şartların uygunluğu için de çalışıyoruz ve çok yoğun bir çalışma trafiği içindeyiz. En kısa zamanda çözümlenecek ve basına da bilgi vereceğiz'' dedi.

Alınacak yabancı forvet oyuncusunun sezon başlamadan takıma katılıp katılmayacağı sorusu üzerine Adnan Sezgin, ''O'na forvet demeyelim. Çünkü başka mevkilerde de düşündüğümüz oyuncular var. Yoğun bir görüşme var. Bunun zamanı için tarih veremem. Zaten bu çalışmalar bir hafta 10 günlük çalışmalar değil. Yıl içinde yaptığımız çalışmaların sonuçlandırmak üzereyiz. Gönül ister ki bir an önce transfer edilecek oyuncuları kadromuzdaki oyuncularla kaynaştıralım. Ama sizin de bildiğiniz gibi transfer kolay olmuyor. Birçok detaylar var. Bu detayların hepsinin bir araya gelmesi lazım. Bunun için çalışıyoruz'' diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious