G. Saray'da yeni bir çağ başlıyor

G. Saray'da yeni bir çağ başlıyor.13026
  • Giriş : 20.07.2007 / 13:26:00

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, kulübün gelirlerinde ciddi artışlar olacağını belirterek, ''Galatasaray için yeni bir çağ başlıyor'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Özhan Canaydın'ın, Seyrantepe'de yapılacak stat konusunda Galatasaray TV'ye yaptığı açıklamalar, kulübün internet sitesinde de yayınlandı.

Canaydın, Seyrantepe'nin yanı sıra, Mecidiyeköy'de Galatasaray Store Çadırı'nın bulunduğu yer için düşündükleri projelerin, sarı-kırmızılı kulübün gelirlerini ciddi oranda artıracağını ifade etti:

"Seyrantepe projesi büyüklüğünün haricinde, ciddi bir finansman ihtiyacı olan projedir. Galatasaray için yeni bir çağ başlıyor. Gelirlerimizde ciddi artışlar olacak. Bu Türk sporu için büyük bir yatırımdır.

"Stadımızın 52 bin kişilik olmasının sebebi UEFA finalleri, Şampiyonlar Ligi finallerini ve turnuvaları yapabilecek olmamızdır. Ayrıca en büyük avantajımız da 2 bin 200 metrekarelik Mecidiyeköy'deki arazimizde ortalama 6 bin metrekarelik bir inşaat yapılacak.

"Galatasaray Kulübü iş merkezlerinin, iş hanlarının, lokallerinin bulunduğu yepyeni bina ile kasasındaki mülklerini arttıracak."

Ali Sami Yen Stadı'nda kalmaları durumunda önümüzdeki yıldan itibaren 60 milyon dolar kira ödeyeceklerini ifade eden Canaydın, "ondan da kurtulduk. Bu işten TOKİ de kazandı, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve Galatasaray da kazanıyor. Gerçek çok basit ve ortadadır, herkese bunu anlatmaya hazırım" dedi.

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, Seyrantepe için yaptığı ön çalışmaların çok uzun sürdüğünü, kitap halinde yayınlanabileceğini kaydetti.

Proje için çalışmalarının 19 Mayıs 2004'de başladığını hatırlatan Canaydın, "Seyrantepe için yaptığım ön çalışma çok uzun sürdü. Bir kitap halinde bile yayınlanabilir. Refik Arkan kardeşim de çok iyi bilir, beraber koştuk bu yollarda. Müsait bir zamanda bu öyküyü uzun uzun anlatacağım" dedi.

Galatasaray Adası'nın Avrupa'nın ilk deniz üstü tesisi olduğunu ifade eden Canaydın, "herhalde bir şeyler yapmış bir başkan olarak anılmaya devam ederiz" diye konuştu.

Bu yıl çok iyi transferlerle taraftarları memnun ettiklerini belirten Canaydın, "ama memnun olmayan belli miktarda taraftarımız da olabilir. Onlara da zaman içinde haklı olduğumuzu gösterir, durağan devremizin neden olduğunu anlatırız ve Galatasaray'ı yine en yükseklere taşırız" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious