G.Antep, Lescon'la anlaştı

G.Antep, Lescon'la anlaştı.9305
  • Giriş : 08.05.2008 / 09:14:00

Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl'ın bilgisi dahilinde, Gaziantepspor'un menfaatleri doğrultusunda resmi mukavele yapıldığı belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gaziantepspor Kulübü Asbaşkanı Bilal Çeker, sponsorluk için Lescon firması ile daha önce Gaziantepspor'un sponsorluğunu üstlenen Lotto firmasının verdiği rakamdan yüzde 20 fazlasına anlaştıklarını söyledi.

Çeker, sponsorluk anlaşmasında Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl ve yönetim kurulu üyelerinin bilgisi dahilinde, Gaziantepspor kulübünün menfaatleri doğrultusunda resmi mukavele yapıldığını belirtti.

Sponsorluk anlaşmasında tek yetkilinin kendisi olmadığını, alınan tüm kararlarda tüm yöneticilerin haberdar olduğunu ifade eden Çeker, ''Bu kulüpte hiçbir konuda tek yetkili kişiyle iş olmaz. Bir iş yapılmadan, imzalar atılmadan hukuki tüm incelemeler yapılır, kulüp menfaatleri doğrultusunda anlaşma yapılır'' dedi.

Bundan önce Futbol takımına sponsor Lotto firmasının malzeme sağladığını, bu anlaşmayı gözden geçirdiklerinde Lescon firmasının bu sözleşmenin üzerine yüzde 20 daha fazla miktar teklif ettiğini kaydeden Çeker, ''Lescon firması bunun üzerine yüzde 20 fazla miktar teklif edince kabul ettik. Sözleşme imzalanmadan önce kulüp menfaatine ters gelen ibareleri değiştirdik, bu sözleşme eski sponsor firmadan daha faydalı olduğu için burayı tercih ettik. Bu 1,5 yıllık bir anlaşmadır. Hiçbir yönetici (benim bu sözleşmeden haberim yoktur) diyemez. Tek taraflı bir anlaşma değildir. Aksi ispat edilmesi halinde istifa etmeye hazırım. Firmanın reklam asacağı yerler bellidir, fazlalık tespit ettiğimiz yerler için uyarı yazılarını yazdık. Ya bunun bedelini ödeyecek ya da indirecek. Skorbord yanına reklam vermek isteyen firmaların teklifine de açığız. 50 bin dolar veren orayı hemen tahsis etmeye hazırız" dedi.

Gaziantepspor'a reklam vermek isteyenlerin sıraya girmediğini, gelen talepleri de hemen değerlendirmeye aldıklarını kaydeden Çeker, ''Sponsor firma Lescon'un kulübe ne kadar para verdiğini açıklama zorunluluğumuz yoktur. Ama bu rakamı tüm yönetim kurulu üyeleri biliyor. Bu sözleşme tamamen bizim menfaatlerimiz doğrultusunda hazırlanmış ve imza altına alınmıştır. Gaziantepli sanayici de stada reklam vermek için sıraya mı girmiş. Bu kulüp babamızın malı değil, vaktimizi, zamanımızı her şeyin daha iyi olması için harcıyoruz. Bu bir sosyal sorumluluktur. Kimse burada zorla çalıştırılmıyor, işine gelmeyen gidebilir. Bizler, iyi işler yapmaya çalışıyoruz, ama gölge etmesinler başka bir şey istemez" diye konuştu...

Çeker, takımın özellikle ikinci yarı aldığı başarılı sonuçlarla 40 puanla 10. sıraya yükseldiğini, bu hafta sonu oynayacakları İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u maçını kazanmaları halinde ligi 43 puanla 8. sırada bitirebileceklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious