G.Antep DTP İl Başkanı tutuklandı

G.Antep DTP İl Başkanı tutuklandı.17738
  • Giriş : 28.10.2008 / 20:28:00

G.Antep'te önceki gün polislere taşla saldırarak çevreye zarar veren Gaziantep DTP İl Başkanı Ali Şimşek'inde bulunduğu 15 kişi nöbetçi mahkemce tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gaziantep'te önceki gün düzenlenen izinsiz gösteri sırasında polislere taşla saldırarak, çevreye zarar veren guruba yönelik operasyonlarda yakalanan, aralarında Gaziantep DTP İl Başkanı Ali Şimşek'inde bulunduğu 15 kişi çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, DTP Gaziantep İl Başkanı Ali Şimşek, Halit, Ş, Ökkeş N, Mehmet M, Müslüm D, Metin G, Hacı A, Abdulhakim O, Halil K, Müslüm K, İbrahim Ç, Vahit Y, İbrahim K, Mehmet K ve Mehmet Y, ''PKK/KONGRA-GEL terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak, terör örgütü ve elebaşısı lehine slogan atmak, basın açıklamasını örgütün propagandasına dönüştürmek, topluluğu provake ederek kamu güvenliğini ve kamu düzenini bozup halkı tahrik etmek, Devlet malına zarar vermek, görevli güvenlik kuvvetlerine taşlı saldırıda bulunarak yaralanmalarına sebebiyet vermek'' suçlarından sevk edildikleri Cumhuriyet Savcılığı tarafından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Nöbetçi mahkemeye çıkarılan, aralarında Gaziantep DTP İl Başkanı Ali Şimşek'in de bulunduğu 15 kişi tutuklanarak cezaevini gönderildi.

-OLAY-

DTP Şahinbey İlçe Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasının ardından yürüyüşe geçen bir grup, terör örgütü ve elebaşısı lehine slogan atarken, güvenlik kuvvetlerinin müdahalesi ile karşılaştı.

Bunun üzerine gruptakiler taş ve sopalarla güvenlik güçlerine saldırmış, çıkan olaylarda 10 polis yaralanmış, 8 polis aracı zarar görmüş ve çok sayıda dükkanda, atılan taşlardan zarar meydana gelmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*