G.Antepspor Kemal'i istiyor

G.Antepspor Kemal'i istiyor.16869
  • Giriş : 18.06.2008 / 15:48:00

Gaziantepspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, gerçek hedeflerini transferler bittikten sonra ortaya koyacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yeni sezonda daha güçlü bir takımla mücadele etmeyi hedefleyen kırmızı-siyahlılar, bu amaçla 5-6 oyuncu daha almayı planlıyor.Sağlam, geçen sezon çok eleştirilen sistemin Avrupa Şampiyonası'nda en beğenilen takım olan Hollanda'nın oynadığı sistem olduğunu, yeni sezonda takımının aynen bu sistemle mücadele edeceğini söyledi.

Sağlam, Çaykur Rizespor'dan Emrah'ın transferinde pürüzlerin ortadan kalktığını, Fenerbahçe'de durumu belirsizliğini koruyan eski futbolcusu Kemal'in dönmesinin ise tamamen bu futbolcunun kendi inisiyatifinde olduğunu belirtti.

Orta sahada problemler yaşadıklarını ve bunu ortadan kaldırmaya çalıştıklarını anlatan Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü:''Özellikle orta sahaya en az bir oyuncu daha alacağız. Elimizdeki defans, hem uzun boylu hem de hızlı rakiplere karşı tedbir alabileceğimiz düzeyde. Fakat yine her şeye rağmen, Deumi dönmezse o bölgeye bir takviye daha mutlaka yapacağız. Bu arada, Afanou takıma dönmek istiyor. Kaliteli bir oyuncu ama bu konuda iyi bir değerlendirme yapmamız gerek. Şu anda kendisine evet ya da hayır demedik. Değerlendirip ona göre karar verilecek. Deumi'ye bağlı. Deumi'deki sıkıntının da giderileceğini sanıyorum.''

Sağlam, Tarık El Taib konusunda ise, ''Tarık'la Gaziantepspor sonrasındaki mahkemeyi Gaziantepspor kazandı. Tarık El Taib halen bizim oyuncumuz olarak görünüyor. Bu konuda anlaşmama olasılığımız düşük de olsa görüşmelerimiz devam ediyor'' şeklinde konuştu.

HOLLANDA SİSTEMİ

Nurullah Sağlam, Gaziantepspor'un önümüzdeki sezon da tek forvetli sistemle mücadelesini sürdüreceğini açıkladı.

Hollanda'nın şu anda Avrupa Şampiyonası'nda oynadığı tek santrforlu sistemin herkesin beğenisini kazandığını vurgulayan Sağlam, şunları söyledi:

''Avrupa Şampiyonası'nı izleyen herkes dünyanın artık hızla bu sisteme geçtiğini, neredeyse hiç kimsenin iki santrforlu oynamadığını görüyor. Çalıştığımız sürece maçlarımızda çok fazla pozisyona girip, çok az pozisyon verdik. Bu da sistemimizin ne kadar doğru olduğunun en büyük göstergesiydi. Seyirci de buna yavaş yavaş alışacak.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious