G.Birliği'nin şike endişesi

  • Giriş : 22.04.2008 / 15:46:00

Gençlerbirliği Basın Sözcüsü Muammer Akyüz, kamuoyunun dikkatlerinin büyük ölçüde şampiyonluk yarışı ile derbi maça kilitlendiğini belirterek, düşme hattındaki yangının gözlerden kaçırıldığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Muammer Akyüz, yaptığı yazılı açıklamada düşme hattındaki mücadelenin şampiyonluk kadar hatta şampiyonluktan çok daha önemli olduğunu vurgulayarak, mücadelenin sahada yapılması halinde hiçbir sorunun olmadığını bildirdi.

Son haftalarda hak dağıtımının çok adaletli olmadığını ileri süren Akyüz, şöyle devam etti: “Etik ve centilmenlik dışı birçok olaya şahit oluyoruz. Verilen emeğin, akan alın terinin karşılığı bilinmeyen (bizce malum) eller tarafından gasp ediliyor. Bu hafta oynanacak kritik maçlardan birisi de Kayserispor-Rizespor maçıdır. Bu maç düşme hattındaki birçok takımı etkiliyor. Aldığımız çok ciddi duyumlara göre;

Kayserispor, Gençlerbirliği ile 7 Mayısta oynayacağı kupa maçını gerekçe göstererek Rizespor maçına yedek bir kadro ile çıkacak. Bir takımın hangi maça hangi kadro ile çıkacağı elbette kendisini ilgilendirir. Bu, sezon başında veya ortasında olsa düşüncemiz böyle olurdu. Ancak, bu maç sadece Kayserispor'u veya Rizespor'u ilgilendirmiyor, en az 4-5 takımı ciddi biçimde ilgilendiriyor.

Türk futbolunda Kayserispor'un çok özel bir yeri vardır. Bizim bildiğimiz şaibe denecek hiçbir olayın içinde olmadı. Bundan sonra da olmayacağına inanıyoruz. Onun için Türk futbolunda telafisi imkansız olabilecek bir davranışın içinde olmayacağını ümit ediyoruz.

Türk spor basınından da ricamız; dikkatlerini sadece şampiyonluk mücadelesi veren takımlara değil, biraz da düşme hattındaki takımlara vermeleri. Türk futbolunun kalkınması, Futbol yöneticilerinin adil, ilkeli, adaletli davranış göstermeleri ve şaibeden uzak durmalarıyla olacaktır.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious