G.Kurmay'dan ''Terörle Mücadelede TSK'' konulu sergi

G.Kurmay'dan ''Terörle Mücadelede TSK'' konulu sergi.12818
  • Giriş : 16.03.2008 / 13:42:00
  • Güncelleme : 16.03.2008 / 13:54:27

Genelkurmay Başkanlığı, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 93'üncü yıl dönümü dolayısıyla sergi açacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Genelkurmay Başkanlığı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 93'üncü yıl dönümü dolayısıyla ''Terörle Mücadelede Türk Silahlı Kuvvetleri'' konulu fotoğraf sergisi açacak.

Sergi, Ankamall alışveriş merkezinde 18 Mart Salı günü 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

Sergi ilk olarak Terörizmle Mücadele Mükemmeliyet Merkezi (TMMM) Komutanlığının Bilkent Oteli'nde bu yıl ikincisini düzenlediği Küresel Terörizm ve Uluslararası İşbirliği Sempozyumunda açılmıştı.

Toplam 4 bölümden oluşan serginin ilk bölümünde, ''Terörün dili, dini, milliyeti, ırkı yoktur. Terör bir insanlık suçudur'' sözünün yer aldığı fotoğraf eşliğinde teröristlerin gerçekleştirdikleri demir yolu, kara yolu bombalamaları ve çeşitli eylemler ile masum vatandaşlara, araçlara ve binalara yönelik saldırıların görüntüleri yer almıştı.

İkinci bölümde ise ''Türk askeri son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar terörle mücadelede kararlıdır'' sözünün yer aldığı fotoğraf eşliğinde Irak'ın kuzeyine gerçekleştirilen sınır ötesi kara harekatına ilişkin Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde de yayımlanan fotoğraflar sergilenmişti.

Serginin, ''Türk askeri her zaman ve her yerde halkıyla beraberdir'' sözünün yer aldığı üçüncü bölümünde ise toplumsal destek faaliyetlerinden örneklere yer verilmişti. Mehmetçiğin, düşmanına bile merhametle yaklaştığını gösteren ve yaralı teröristlere askerlerin yaklaşımını sergileyen fotoğraflar ile şehit cenazelerine ilişkin fotoğraflar da serginin diğer bir bölümünü oluşturmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious