G.Saray, 5 maç seyircisiz oynama cezasına itiraz edecek mi?

G.Saray, 5 maç seyircisiz oynama cezasına itiraz edecek mi?.17766
  • Giriş : 13.06.2007 / 00:24:00

5 maç seyircisiz oynama cezasına çarptırılan Galatasaray'ın itiraz hakkı bulunuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Başkanı Türker Arslan, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından 5 maç seyircisiz oynama cezasına çarptırılan Galatasaray'ın, kendilerine itiraz hakkı bulunduğunu belirterek, ''Hukuki incelemeyi yapıp karar veririz. Bize aksini sunabileceklerse, yeni belgeler ışığında gerekli çalışmaları yaparız'' dedi.

Swissotel'de, Delta Mobilya tarafından düzenlenen ''Ayın ve Yılın Futbol Hakemi'' yarışmasının jüri toplantısına katılan Türker Arslan, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir soruyu yanıtlayan Arslan, daha önceki bir röportajında, Beşiktaş'ın, geçmişte kendisine verilen cezaya itiraz etmemesinin örnek bir davranış olduğunu söylediğini ifade ederek, ''Galatasaray'ın da aynı şekilde örnek bir tavır sergilemesini umduğumu söyledim ama tabii tahkime gitmek onların en doğal hakkı. Ben sadece, itiraz etmemelerinin, fair-play açısından güzel bir davranış olacağını belirttim'' diye konuştu.

Arslan, bir soru üzerine, kulüp yöneticilerinin zaman zaman kendisine telefon açıp ricada bulunduklarını dile getirirken, ''Kendilerine, 'Hiç merakınız olmasın, gerekenler hukuki olarak yapılır'' cevabını veriyorum. Kim aradı diye sorarsanız, kimler aramadı ki, ama kimse merak etmesin, Türker Arslan, kimsenin etki ve baskısıyla karar vermez'' dedi.

-''TASDİK ORGANI DEĞİLİZ''-

Arslan, 2006-2007 Futbol sezonunda kendilerine 464 dosya geldiğini, bu sezon meydana gelen olayların da geçmiş yıllara oranla daha fazla olduğunu söyledi.

Gelen dosyaların 276'sının disiplin dosyaları olduğunu ifade eden Arslan, 198 dosyayı aynen onayladıklarını, 57'sini değişiklik yaparak onayladıklarını, 15 cezayı ise kaldırdıklarını kaydetti. Arslan, öteki dosyaların ise Futbol Federasyonu'nun kararlarıyla ilgili olduğunu bildirdi.

Kararlarını, tarafsız olarak, konunun hukuksal boyutunu en iyi biçimde inceleyerek verdiklerini anlatan Arslan, ''Buna rağmen çok eleştiriliyoruz. Tahkim kurulu, tasdik organı değildir. Hukuki çerçevede yapılması gerekenleri yapıyoruz. Bu kadar dosya içinde birkaç dosya için yapılan eleştirileri de doğal karşılıyoruz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious