G.Saray, Fener ve Beşiktaş'tan kura yorumu

G.Saray, Fener ve Beşiktaş'tan kura yorumu.15105
  • Giriş : 01.08.2008 / 15:07:00

Galatasaray ve Fenerbahçe yöneticileri Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu kura sonuçlarını, Beşiktaşlı yönetici ise UEFA Kupası 2. ön eleme turu kurasını değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

KULÜP ASBAŞKANI USLU: ''HEM MTK BUDAPEŞTE'Yİ HEM DE BU RAKİPLERİ GEÇEREK, GRUPLARA KALACAĞIMIZ KONUSUNDA BİR ENDİŞEM YOK''

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Mahmut Uslu, sarı-lacivertli takımın, hem MTK Budapeşte'yi, hem de 3. ön eleme turunda eşleşmeleri muhtemel Inter Bakü veya Partizan takımlarını geçerek, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalacağına inandığını söyledi.

Uslu, İsviçre'nin Nyon kentinde yapılan Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu kura çekimi sonrası, FB TV'ye muhtemel rakipleriyle ilgili yaptığı değerlendirmede, ''Futbolda her türlü sonuç olabilir. Fakat, MTK Budapeşte'yi geçersek bu rakipleri de geçeriz. Benim, hem MTK Budapeşte'yi hem de bu rakipleri geçerek, gruplara kalacağımız konusunda bir endişem yok. Ama futbolda her türlü sonucun olabileceğini de unutmamalıyız. Ancak ben inanıyorum'' dedi.

Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön elemesindeki ilk maçın deplasmanda olmasının hem avantaj hem de dezavantaj olarak görülebileceğini belirten Mahmut Uslu, ''Ancak bizim gibi bir takımın bunlara bakmadan turu geçmesi lazım. Partizan takımının ciddi bir taraftar topluluğu olduğunu biliyoruz'' diye konuştu.

SEZGİN: TÜRK FUTBOLUNDAKİ İLERLEMEYE KATKI SAĞLAMAK İÇİN TURU GEÇMEMİZ GEREKİYOR

Galatasaray Kulübü Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda karşılaşacakları Romanya'nın Steaua Bükreş takımıyla yapacakları maçlarda turu geçerek, Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne katılmak istediklerini söyledi.

Adnan Sezgin, turla ilgili yaptığı değerlendirmede, bu karşılaşmaların sadece kendileri için değil, Türk futbolu için de önemli olduğunu belirterek, ''Türk futbolundaki ilerlemeye katkı sağlamak için turu başarıyla geçmemiz gerekiyor'' dedi.

Sezgin, Rumen takımlarının son dönemde Avrupa futbolunda yükselişte olduğunu ifade ederek, ''Futbola yatırım yapıyorlar. Altyapı ve Milli Takım bazında, şu an oynayan takımlar olsun yatırımlar gerçekleştiriyorlar. Bu seviyeye gelmiş rakipleri her zaman ciddiye almak lazım. Şampiyonlar Ligi'ne girmek istiyoruz. İyi konsantre olup, hedeflerimizi yerine getirmek istiyoruz'' dedi.

Galatasaray Kulübü adına İsviçre'nin Nyon kentindeki kura çekimine katılan Adnan Sezgin, çekimin ardından Rumen kulübünün yetkilileriyle bir araya geldiklerini vurgulayarak, ''Şu an organizasyonla ilgili toplantı halindeyiz. Bildiğimiz ülke ve takımla karşılaşacağız. Saha içinde ve dışında rakibimizi çok iyi ağırlayarak, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz'' diye konuştu.

KULÜP ASBAŞKANI YALÇIN: İNANIYORUM Kİ, FENERBAHÇE 5 SENE İÇİNDE AVRUPA'DA BİR KUPA KAZANACAK

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Neşet Yalçın, iyi hazırlanarak eleme maçlarını geçmek ve Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmak istediklerini söyledi.

İsviçre'nin Nyon kentindeki Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu kuralarında sarı-lacivertli kulübü temsil eden Yalçın, kura sonrası FB TV'ye muhtemel rakipleriyle ilgili yaptığı değerlendirmede, şunları kaydetti:

''3. ön elemedeki muhtemel rakiplerimizin 2'sinin de çok önemli rakipler olmadığını söyleyebiliriz. İyi hazırlanarak bu maçları geçmek ve Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmak istiyoruz. Kura çekimlerinde önceki yıllarda bizim yaşadıklarımızı, şimdi rakiplerimiz olan takımlar bizim için yaşıyor. Fenerbahçe artık Avrupa futbolunda önemli bir marka haline geldi. İlk maçın deplasmanda olması önemli değil. Bunlar Fenerbahçe'nin kalitesinde, ayarında takımlar değil. Fenerbahçe çok büyük bir camia ve ben inanıyorum ki, Fenerbahçe, önümüzdeki 5 yıl içinde İstanbul'a bir kupayla inecek.''

Neşet Yalçın, sözlerini söyle tamamladı:

''Fenerbahçe sezona başlarken, her zaman üst kulvarları hedefler. Geçen sezon bu kupada çeyrek final oynadık. Bu sezon takımımızın başına Aragones'i getirdik ve yeni transferlerle daha iddialı hale geldik. Fenerbahçe'nin hedefi her zaman şampiyonluk olmuştur. Geçen sezon 'Biz çeyrek final oynayacağız' dediğimizde kimse inanmamıştı. Ben inanıyorum ki, Fenerbahçe 5 sene içinde Avrupa'da bir kupa kazanacak.''

-BEŞİKTAŞ YÖNETİM KURULU ÜYESİ SARSMAZ: ''İSTEDİĞİMİZ KURALARDAN BİRİNİ ÇEKTİK''

UEFA Kupası 2. ön eleme turunda Bosna-Hersek'in Siroki Brijek takımıyla eşleşen Beşiktaş'ta, zayıf bir ekiple eşleşmenin sevinci yaşanıyor.

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Nedim Sarsmaz, istedikleri kuralardan birini çektiklerini söyledi.

Takımla birlikte Avusturya'da kampta bulunan Sarsmaz, kurayla ilgili yaptığı değerlendirmede, ''Bosna-Hersek ile tarihi bağlantılarımız da var. Kafile olarak sevinçliyiz. Rakibimize saygı duyuyoruz. Tabii ki maç oynanmadan kazanılmıyor. Beşiktaş rakibi ciddiye alıp oynarsa, turu atlar diye düşünüyorum'' dedi.

Rakip hakkında fazla bilgi sahibi olmadıklarını kaydeden Nedim Sarsmaz, ''Ama teknik heyetimiz rakibin sürekli şampiyonluğa ve ikinciliğe oynadığını söyledi. İyi bir kura olduğunu söyleyebilirim. Gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz'' diye konuştu.

Avusturya'da siyah-beyazlı takımı yakından takip ettiğini vurgulayan yönetici Sarsmaz, ''Morali ve çalışma temposu çok iyi. Bu tempoda devam edersek ve ilk maçlarımızı istediğimiz gibi sonuçlandırırsak Beşiktaş olarak bu sene bir şeyler yapabiliriz'' diyerek sözlerini tamamladı.

-BOLİÇ'İN GÖRÜŞLERİ-

Fenerbahçe'nin eski Boşnak asıllı futbolcusu Elvir Boliç de Beşiktaş'ın iyi bir kura çektiğini dile getirdi.

Boliç, Siroki Brijek ekibinin zayıf bir takım olduğunu ifade ederek, ''Yerleşim olarak küçük bir yerin takımı. Takımda 5 Brezilyalı oyuncu var. Milli takımda oyuncuları bulunmuyor. Takım olarak iyi oynuyorlar'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*