G.Saray 2 eski oyuncusunu sildi!

G.Saray 2 eski oyuncusunu sildi!.15478
  • Giriş : 28.05.2009 / 23:22:00

UEFA Kupası'nın kazanılmasının 9. yılı kutlamalarında o yıkli kadroda olan sadece 2 oyuncu için plaket verilmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Galatasaray Futbol Takımı'nın 17 Mayıs 2000 yılında kazandığı UEFA Kupası şampiyonluğu, 9. yıl dönümünde düzenlenen organizasyonla kutlandı.

Sarı-kırmızılı kulüp tarafından Galatasaray Adası'nda gerçekleştirilen kutlama organizasyonuna, dönemin futbolcu, teknik heyet ve yöneticileri davet edilirken, gecede çok sayıda konuk da yer aldı.

Kutlamanın yapıldığı alanda kurulan platformda, Galatasaray'ın kazandığı lig şampiyonluğu kupaları, UEFA ve Süper Kupa'nın maketleri ile UEFA Kupası'nın kazanılmasında emeği geçen futbolcu, teknik heyet ve idareciler için hazırlanan onur plaketleri sergilendi.

UEFA Kupası'nın kazanıldığı dönemde kadroda yer alan oyunculardan Hakan Şükür, Gheorghe Hagi, Bülent Korkmaz, Okan Buruk, Arif Erdem, Kerem İnan, Ahmet Yıldırım, Suat Kaya, Emrah Eren, Mehmet Bölükbaşı, Faruk Atalay, Ümit Davala, Hakan Ünsal ve Gürol Azer organizasyona katıldı.

Teknik direktör Fatih Terim, kısa bir süre önce geçirdiği kaza sonrası dün hastaneden taburcu olması nedeniyle gecede yer alamazken, teknik heyetten Müfit Erkasap ile Bülent Ünder hazır bulundu.

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, futbolcular ile teknik heyete, özel olarak hazırlanan pırlantalarla süslü Galatasaray rozetlerini kendi elleriyle taktı.

Galatasaray Kulübü'nün, UEFA Kupası'nın kazanılmasının 9. yıl dönümü nedeniyle düzenlediği organizasyonda, bazı oyuncuların eksikliği dikkati çekti.

Emre Belözoğlu ve Fatih Akyel için plaket hazırlanmadığı görülürken, halen sarı-kırmızılı takımda bulunan, ancak sezon sonunda sözleşmesinin yenilenmeyeceği ileri sürülen Hasan Şaş'ın da etkinliğe katılmadığı gözlendi.

POLAT: ''DİLEĞİMİZ BU BAŞARILARIN TEKRARLANMASI''

Organizasyonun açılış konuşmasını yapan Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, hedeflerinin, elde edilen başarıları yinelemek olduğunu söyledi.

UEFA Kupası'nın kazanıldığı tarihin çok önemli olduğunu vurgulayan Polat, şunları söyledi:

''Türk Futbol tarihinin yeniden yazılışının 9. yıl dönümü. Bununla ilgili bir tezahürat da var, ben çok severim, 'Gerçekleri tarih yazar, tarihi de Galatasaray' diye. Dokuz yıl önce Galatasaray takımı, hiç yenilmeden UEFA Kupası'nı kazandı. Galatasaray olarak o gün Türk futbolunda çıtayı, rakiplerimizin ancak hayal edebileceği bir noktaya çıkardık. Dileğimiz, bu kupanın tekrar kazanılması ve Şampiyonlar Ligi'nde böyle bir başarının tekrarlanması. Bu başarıdan aldığımız ilhamla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Elde edilen başarı, uzun bir sürecin sonucuydu ve biz de yinelemek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bu onuru dilerim tüm kulüpler yaşar.''

Polat, kulüp olarak böyle bir organizasyonun yapılması için neden bu kadar uzun bir süre beklenildiği yolundaki eleştirilere de değinerek, ''Arada yaşanan boşluk nedeniyle bazıları vefasızlık olarak nitelendirdi, ancak bu art niyetten değil, yaşanan yoğunluktan kaynaklandı'' dedi.

SÜREN: ''İLK OLDUĞU İÇİN DEĞERİ BÜYÜK''

UEFA Kupası'nın kazanıldığı başarılı dönemde Galatasaray Başkanı olan Faruk Süren, elde edilen başarının değerinin, bir ilk olmasından kaynaklandığını vurgularken, ''Bu sene de final oynayabilirdik. Kazanabilirdik de, ama olmadı, Futbol bu. Bu başarıyı fazla da abartmamak lazım, ancak biz bir ilki başardık, bu yüzden değeri büyük'' derken, başarının formülü olarak ise istikrarı gösterdi.

Kendi döneminin ardından yapılan teknik direktör değişikliklerinin, yönetim politikalarından kaynaklandığını söyleyen Süren, kendisinin ise bu politikayı onaylamadığını dile getirdi.

KORKMAZ: ''SABIR VE İSTİKRAR HER ŞEYİN BAŞIDIR''

Galatasaray takımında görevine devam edip etmeyeceği netleşmeyen teknik direktör Bülent Korkmaz, UEFA Kupası yıl dönümü gecesinde, sabır ve istikrara vurgu yaptı.

UEFA Kupası'nı kazanarak Galatasaray takımının Türkiye'de bir ilki başardığını ve bunun bir parçası olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Bülent Korkmaz, ''Bu başarı hiçbir zaman unutulmaz. İçinde olmak çok mutluluk verici. Örnek oldu. Sabırlı olunursa, istikrar olursa, o kupanın gelmemesi için neden yok. Şimdi bile sabır ve istikrardan yana olduğumuz zaman, o kupa tekrar gelebilir'' dedi.

Takımdaki geleceğinin Sivaspor maçının ardından netleşeceğini kaydeden Korkmaz, ''Sivaspor maçını geçip, ne olup bitecek göreceğiz. Şu ana kadar bir görüşme olmadı. Hiçbir zaman mazeretlerin arkasına sığınmadım, ama bazı gerçekler var. Ben geldiğimde sakat oyuncu çoktu, cezalılar vardı. Geldiğimde de söyledim. Elimde sihirli değnek yok. Bugün burada olmamızın nedeni, istikrar ve sabrın sonucu bir kupanın gelmesi. Sabır ve istikrar her şeyin başıdır. Ben sonuna kadar verilen görevi yapmaya çalışırım'' şeklinde konuştu.

ŞÜKÜR: ''KIRGINLIKLARI OLANLAR VAR''

Galatasaray'da UEFA Kupası'nın kazanılmasına golleriyle önemli katkı sağlayan isimlerin başında gelen Hakan Şükür, organizasyona gelmeyen arkadaşlarına değinerek, bazı kırgınlıklar olduğunu kaydetti.

''Gönül isterdi ki, ben ve arkadaşlarım, başarılı geçen bir sezonun ardından, seyircimizin önünde bu plaketleri alalım ve hatırlanalım'' ifadesini kullanan Şükür, şöyle devam etti:

''Biz çağrıldık ve davete icabet ettik. Kendi adımıza kırgınlıklarımız olabilir, ama kulübümüz bize maddi, güzel imkanlar sundu. Bundan sonra Galatasaray Kulübü'nün, açılımı yüksek tutarak biraz daha değerlere sıkı sıkıya bağlanması gerekir. Bu şekilde kalmamasını temenni ediyoruz. Çok isim sayabilirim, buraya gelmeyen arkadaşlarımız var. Mutlaka kırgınlıkları var. Bizler de arkadaşlarımızla bunu düşündük, ama burada olmanın doğru olduğuna karar verdik. Bu bir gelenek haline gelmeli.''

Tugay Kerimoğlu'nun, Sivasspor maçında Galatasaray taraftarına veda edeceğini hatırlatılması üzerine Hakan Şükür, ''Tugay çok değer verdiğim bir arkadaşım. Düşündürücü taraf, bizim kendi değerlerimizin Avrupa'da uygulanıyor olması. Hak ettiği bir şey. Biz de hak ettik, ama dönem itibariye böyle oldu'' diye konuştu.

Hakan Şükür, organizasyona katılmayan Hasan Şaş için ise ''Kontratının bitmesine 2-3 gün var. Burada olmasını çok isterdim. Kendisiyle daha önce konuştum, kararsızdı. Bizim geçtiğimiz yollardan onun da geçtiğini düşünüyorum. Farklı duyguları var haklı olarak. Çok ağır bir sakatlık geçirdi. Kötü gidişlerde, önemli kişiler hep gündemde olurlar suçları olmasa da. Şu anda duygularını anlayabiliyorum. Bizler de öyleydik'' diye konuştu.

Galatasaray'da adı efsane oyuncular arasında gösterilen Rumen isim Gheorghe Hagi de elde edilen UEFA Kupası zaferiyle ilgili, ''Çok güzel günler geçirdik. Çok güzel bir oyunla başarılı olduk. Güzel bir grup oluşmuştu. Çok değerli oyuncularımız ve hocamız vardı. Bu şekilde, hep birlikte 1 numara olduk. Tarihe geçtiğimiz için çok mutluyuz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*