G.Saray bildirisi kongre üyesini kızdırdı

G.Saray bildirisi kongre üyesini kızdırdı.10222
  • Giriş : 10.02.2009 / 10:53:00

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu'nun önceki gün hakem Selçuk Dereli, Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu'na yönelik resmi sitedeki açıklamalarına kulüp içinden tepki geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray Kulübü'nün etkili kongre üyelerinden Hayrettin Kozak, şampiyonluk ihtimalinin güçlü olduğu bir dönemde kulüp yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamayı okuyunca şaşırdığını belirterek, ''Galatasaraylı olalı, hiç böyle kapsamlı, böylesine ağır bir açıklama okumamıştım. Özellikle final bölümündeki 'Galatasaray sahipsiz değildir, Galatasaray Türkiye'dir' sözünden de hiçbir şey anlamadım'' dedi.

Galatasaraylıların ve Galatasaray Spor Kulübü Yönetimi'nin böyle iddialı bir ifade yetkisini kendisinde görmesinin mümkün olmadığını ifade eden Kozak, şunları söyledi:

''Bunun açıklaması zordur. Bu ne demektir? Böyle yapmakla tüm kulüpleri karşınıza alıyorsunuz. Hangi yetkiyle 'Galatasaray Türkiye'dir' deniyor. Türkiye, bütün kulüplerindir. Galatasaray sadece en yüksek seyirci potansiyeline sahip kulüptür ama bununla sınırlıdır. En yüksek taraftar sayısına sahip olması da bu yönetimin 'Galatasaray Türkiye'dir'' açıklamasını yapmasına yetmez.''

-''1 AYDA NE DEĞİŞTİ''-

Hayrettin Kozak, başkan Adnan Polat'ın bundan 1 ay önceki basın toplantısında neler söylediğinin herkesin hafızasında olduğunu belirterek, ''Kendisi federasyona ve hakemlere olan sınırsız güvenini dile getirmiştir. Bir ay içinde ne oldu ki bu güven sona erdi'' diye konuştu.

''Yani Galatasaray'ın son 3 maçında, takımın 3 ayrı kaptanı sırasıyla kırmızı kart gördü diye mi bu oldu'' diye soran Kozak, kulüpte önce Futbol şubesinin tüm sorumlularının, idari ve teknik kadronun bu olayı ve kendilerini sorgulaması gerektiğini kaydetti.

Hayrettin Kozak, şöyle devam etti:

''Galatasaray Futbol takımının üzerinde durulması gereken öncelikli problemi, üst seviyedeki disiplinsizliktir. Bunun sebebiyet verdiği olumsuz sonuçları, sadece hakemlerin omuzlarına yıkmak haksızlıktır. Ben Galatasaray yöneticilerine, İngiliz ve Alman liginden birkaç maç seyretmelerini tavsiye ediyorum. Oradaki maçlarla bizimkileri karşılaştırsınlar, Futbol disiplininin ne olduğunu gayet net biçimde göreceklerdir. Bu tür söylemler ve açıklamaların Galatasaray'a da Türk futboluna da hiçbir fayda getirmeyeceğine inanıyorum. Tam aksine, Galatasaray yönetiminin, Türk futboluna örnek teşkil edecek tavır ve tutumda olmasını ve bütün anlayışlara liderlik etmesini bekliyorum. Galatasaray'ımıza da yakışan budur. Aksi takdirde bu tavır zaten gergin olan tribünlere de çok olumsuz şekilde yansıyacaktır''

-''BAŞKAN POLAT YAZDIRMIŞ OLAMAZ''-

Kozak, internet sitesinde yer alan açıklamaları başkan Adnan Polat'ın yazdığına veya yazdırdığına inanmadığını söyledi.

Böyle bir şeyin olabileceğine ihtimal vermediğini dile getiren genel kurul üyesi Kozak, sözlerini şöyle tamamladı:

''Daha bir ay önce bunları söylemiş bir başkanın, böyle bir açıklama yapacağına inanmıyorum. Bunun, kulüpte bir işgüzarın kaleme aldığı ve maalesef üzerinde durulmadan alelacele siteye verilmiş bir mesaj olmasını diliyorum. Umarım böyledir ve düzeltilir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*