G.Saray divan kurulu toplandı!

G.Saray divan kurulu toplandı!.13120
  • Giriş : 18.03.2009 / 17:24:00

Galatasaray Aylık Olağan Divan Kurulu Toplantısı, Galatasaray Lisesi'nde yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sarı-kırmızılı takımın Hamburg ile yapacağı UEFA Kupası 4. tur ilk maçı nedeniyle 1 hafta gecikmeli gerçekleşen divan kurulu toplantısı, İrfan Aktar başkanlığında, Tevfik Fikret Salonu'nda yapıldı. Güncel olaylar bölümünün ardından kürsüye gelerek divan kurulu üyelerine hitap eden başkan Adan Polat, eski yönetici Semih Haznedaroğlu'nun, Futbol Federasyonu'yla son dönemde gerilen ilişkileri eleştirmesine değinerek, bekledikleri olumlu çalışmaların bir türlü yapılmamasından yakındı.

Futbol Federasyonu'nu, Hasan Doğan ve ardından Mahmut Özgener dönemlerinde hep şartsız olarak desteklediklerini anlatan Polat, şöyle konuştu:

"Biz, görüşmelerimizde kendilerinden hep, herkese eşit mesafede olmalarını, futbolun bir şov endüstrisi olduğunu unutmamalarını, uluslararası alanda başarılı olunması için gayret göstermelerini, anti futbolla ilgili yanlış uygulamaların düzeltilmesini, kötü sahalara çözüm üretilmesini istedik. İlk defa Galatasaray Kulübü, Türkiye'nin en büyük kulübü, federasyon başkanını şartsız destekledi. Bize kulak vermediler."

Polat, Galatasaray takımında yaşanan sakatlıklardan dert yanarken, Futbol Federasyonu'nun sertliklere göz yumduğunu ileri sürdü.

"Yıldız futbolcuları, kasaplara harcatmayın" ifadesini kullanan Polat, "Bizim futbolcularımız sürekli dövülüyor. Sezon başından beri, 31 futbolcumuz vardı, birini gönderdik 30 kaldı, 22 ameliyat geçirilmiş. Bunlar yolda giderken sakatlanmıyor. Yıldız oyuncuların, milli oyuncuların korunmasını istedik. Hakemlerin kart gösterme hastalıklarından kurtulmasının istedik. İnsanlar, maçlara hakemleri izlemeye gitmiyor. Telkinlerimizden birini dahi dikkate almadılar" diye konuştu.

Polat, mali sorunlar nedeniyle işçilerin bir süredir iş bırakma eylemi yaptıkları Aslantepe'deki stadın bitişinin gecikeceğini belirtirken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da konuyla ilgilendiğini ve çözümün bulunacağını dile getirdi.

Polat, "Stadı 2010-11 sezonunda Galatasaray'a yakışır şekilde açılışla hizmete sokmak istiyoruz. Bu durma olmasaydı, ay sonunda koltuk satışına başlayacaktık. Kaynağı da Sporif A.Ş. ile Futbol A.Ş.'nin birleşmesinde kullanacaktık. Başbakan dahi bu durumlardan haberdar. Stadımız illa ki bitecek. Bizim kadar Başbakan da takipçisi. Ben bu anlaşmanın altında imzası olan Başbakana güvenmeyeceğim de kime güveneceğim? Eleştiri yaparken insaflı olmak lazım."

Polat, üyelerin, yönetimlerine yönelik eleştirilerinde biraz daha Galatasaray geleneklerini dikkate almalarını isterken, takımla ilgili konuların ise abartıldığını söyledi.

Gündemde yer alan Lincoln'ün, yaptıkları veya yapmadıklarıyla sürekli haber olduğunu kaydeden Polat, "Almanya'daki maçta taktik gereği hocası oyundan aldı, onun da bir reaksiyonu oldu. Ertesi gün toplanıp gerekli cezayı verdik ve konu bizim için orada bitti. Fakat medyada, kamuoyunun önüne tekrar tekrar konuluyor" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*