G.Saray İtalyan basınında

G.Saray İtalyan basınında.21434
  • Giriş : 11.04.2008 / 18:11:00

Avrupa'nın en büyük basketbol organizasyonlarından olan ULEB Kupası'nda 8'li finalin dün oynanan ilk maçında Galatasaray...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avrupa'nın en büyük Basketbol organizasyonlarından olan ULEB Kupası'nda, 8'li finalin dün oynanan ilk maçında Galatasaray Cafe Crown'ın Beşiktaş Cola Turka karşısında elde ettiği galibiyet bugün İtalyan spor gazetelerinin sayfalarına da yansıdı.

Corriere dello Sport gazetesi haberi ''Türk derbisinde galibiyet Galatasaray'ın'' başlığıyla sundu.

La Gazzetta dello Sport da, Murat Özer ve Ergin Ataman tarafından çalıştırılan iki Türk takımı arasında oynanan karşılaşmada ''inanılmaz bir heyecan'' yaşandığına işaret ederek, ''Galatasaray, Ataman'ın Beşiktaş'ını yendi'' başlığını kullandı.

La Gazzetta dello Sport, dün oynanan karşılaşmayı şu ifadelerle değerlendirdi:

''Bitiş sirenine 7 saniye kala, o ana dek 7 girişimi de başarısızlıkla sonuçlanmış Cüneyt'in attığı 3 sayılık basket, Galatasaray'ın, Ataman tarafından çalıştırılan Beşiktaş karşısında 61-60'lık galibiyet almasını sağladı.''
Tuttosport gazetesi ise konuya ilişkin haberini, ''Cüneyt'in üçlük basketiyle karşılaşma Galatarasaray'ın'' başlığıyla sundu.

Maçın final anındaki heyecanı ''inanılmaz'' diye niteleyen Tuttosport, Ataman'ın yenilgi sonrasındaki basın toplantısında, ''Ekibim iyi oynayamadı. Kaya isteksiz miydi? Bunu gidin ona sorun, ben ne diyeceğimi bilemiyorum'' dediğine de işaret etti.

Haberde, Galatasaray Cafe Crown'ın karşılaşmayı uzun süre önde götürdüğü anımsatılarak, ''Siyah-beyazlılar sadece bitiş sirenine 1 dakika kala öne geçebildiler'' denildi.

Tuttosport, skorun ise Cüneyt'in üçlük basketiyle belirlendiğini kaydededek, ''Bu, hakedilmiş bir galibiyet. Maçı, uzun süre önde götürdükten sonra rakibe kaptırmak, Özyer'in ekibi için kötü bir sürpriz olurdu'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious