G.Saray kara kara düşünüyor

G.Saray kara kara düşünüyor.12901
  • Giriş : 06.04.2008 / 12:52:00

Sarı kırmızılılarda Feldkamp'ın istifası sonrasındaki hoca arayışları devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Feldkamp'ın istifasının ardından yeni hoca arayışlarına giren Galatasaray yönetimi, "6 haftalık bir teknik direktör getirip sezon sonu Van Gaal ile anlaşalım" fikri ile "Şimdiden getireceğimiz hoca ile uzun vadeli çalışalım" düşüncesi arasında bir karar vermek için toplantı yaptı. Bu toplantının ardından Sabah'a konuşan Futbol Şubesi Sorumlusu Haldun Üstünel, "Bizim düşüncemiz kesin olarak 6 maç artı 2 yıl çalışacak bir teknik adamı takımın başına getirmek. En geç Çarşamba günü konuyla ilgili net kararımızı vermiş ve basına açıklamış oluruz" yorumunu yaptı.

Yönetimin gönlünde yatan en büyük aslan olan Hollandalı Louis Van Gaal ile ancak sezon sonu; o da 5 milyon euro tazminatının ödenmesi kaydıyla anlaşılabilme ihtimali yönetimi düşündürüyor. Halen ülkesinde AZ Alkmaar takımını çalıştıran kurt teknik adam, yaptığı açıklamada, "Galatasaray ile Pazartesi gününden beri görüşüyoruz. Beni çok istiyorlar. Görüşmelerimiz adım adım ilerliyor. Halen Alkmaar'ın başındayım ve henüz net bir şey oluşmadı. Size söyleyeceklerim şimdilik bu kadar" yorumunu yaptı.

5 MİLYON EURO TAZMİNAT

Yönetimin önümüzdeki hafta takımın başında çıkabilme olasılığının doğması halinde Louis Van Gaal ile hemen anlaşacağı ve Hollandalı'nın 5 milyon euroluk tazminatını karşılayacağı öğrenildi. Ancak Van Gaal ile ilgili bir gecikme yaşanması ihtimalini dikkate alan yöneticiler, İtalyan Alberto Zaccheroni ile de temas kurdu.

Her ne kadar "Galatasaray ile kesinlikle temas kurmadım. Sezon devam ederken bir takımın başına geçmem" şeklinde yalanlama geçse de Zaccheroni'nin İtalya'da yaşayan işadamı Celalettin Bilgiç'i arayarak Galatasaray ile ilgili bilgi aldığı ve Cimbom'a gelmeye çok sıcak baktığı öğrenildi. Gündemin ilk sırasını meşgul eden Van Gaal'in dışında bitime 5 hafta kala teknik direktör işini sürüncemede bırakmak istemeyen yönetimin bir diğer alternatifi de Graeme Souness. Daha önce 1995-1996 sezonunda Galatasaray'da çalışan İskoç teknik adamla başkan Adnan Polat'ın yaklaşık 3 ay önce Londra'da görüştüğü biliniyor. Souness'ın yeniden Galatasaray'a gelmek için can attığı "Gelmeye hazırım" diye mesaj gönderdiği kaydedildi.

TOPPMÖLLER HAZIR

Galatasaray'ın listesinin yabana atılmayacak bir diğer ismi ise İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un genç ve başarılı teknik adamı Abdullah Avcı. Sezon başında ve devre arasında da istenen teknik adam basın mensuplarının sorularına, "Teklif var ama bir karar yok. Telefonumu kapatıyorum çünkü benim de yarın (bugün) Ankaraspor maçım var" dedi. Bugün Ankaraspor'u yenip 38 puana ulaşmaları halinde İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un da daha önce Galatasaray altyapısında görev yapan Avcı'yı Galatasaray'a vermeye sıcak bakacağı öğrenildi.

DENİZLİ LİSTEDE YOK

Bu arada yönetimin listesinde olmayan ve görüşme bile yapılmayan Klaus Toppmöller'in, "Galatasaray çağırsın, çantamı alır hemen İstanbul'a gelirim" dediği öğrenildi. Feldkamp'ın gidişi sonrası isimleri ortaya atılan Mustafa Denizli, Matthaeus, Falco Götz ve Hagi'nin yönetimin listesinde bulunmadığı ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious