G.Saray' müjdeli haber!

G.Saray' müjdeli haber!.14149
  • Giriş : 01.05.2009 / 15:44:00

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Ankara'da Bilkentli Aslanlar grubunun düzenlediği panele katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Lincoln'ün kalemi kırıldı

Bilkent Üniversitesi'nde düzenlenen panel yaklaşık 1.5 saat sürerken, panelde ilk olarak Diyarbakır'ın Lice ilçesinde mayın patlaması sonucu şehit olan askerler için saygı duruşu yapıldı.

Panele Galatasaray ile ilgili yaptıkları ekonomik çalışmalar hakkında bilgi vererek başlayan Adnan Polat, sürekli başarılar için sağlam ve sürekli bir ekonominin şart olduğunu belirtti ve taraftarları başta GSMobile olmak üzere kulübün taraftarlara sunduğu imkanları kullanmaya çağırdı.

Adnan Polat, 'Dünyanın en büyük taraftar örgütü' olarak tanımladığı ultrAslan'a da birçok konuda yaptığı çalışmalar ve desteği için teşekkür etti. Panelde daha sonra soru-cevap bölümüne geçildi.

BAŞARIYA ULAŞACAK TAKIMIN ALTYAPISINI HAZIRLIYORUZ

Adnan Polat, Lincoln ile ilgili soruya, "Lincoln'un kariyeri ve yetenekleri tartışılmaz. Biz Lincoln'den çok şey bekliyorduk. Fakat iki yıllık süre içinde beklentilerimizin karşılığını alamadık. Bu sezon 249 bin Euro ceza kestik. Geçen sezon da buna yakın bir ceza almıştı.

Herkesin kendine özgü bir karakteri vardır. 18-30 yaşları arasında olan genç insanlarda bazen problemler olabilir. Başka ülkeden gelip adapte olma sorunu yaşabilirler. Bizim de kurallarımız var. Herkese aynı mesafede uygularız.

Lincoln ile ilgili değerlendirmeyi, ligin kalan 5 maçından sonra yapacağız. Galatasaray'a katkıda bulunan formasını seven kimseyi bırakmayız. Ama sabrın da bir sınırı vardır. Galatasaray'a katkısı olmayan herkesle yollarımızı ayırırız. Hiç kimsenin adının önemi olmaz" dedi.

Adnan Polat, "2000 yılında gelen UEFA Kupası şampiyonluğunun 1992 yılında temelleri atılmış olan bir projenin ürünüydü. Aynı başarıya ulaşacak takımı kurma çalışmaları devam ediyor. Şu an bunun altyapısını hazırlıyoruz" dedi.

Hatalarda ilk olarak sorunu kendilerinde aradıklarını belirten Polat, "Önce kendimize soruyoruz nerede yanlış yaptık diye. Skibbe iyi bir hoca ve insandı, ama Galatasaray ile kimyası tutmadı.

Eğitim odaklı bir hocaydı. Bizim uluslararası tecrübesi daha çok olan tecrübeli bir hoca getirmemiz gerekirdi. Skibbe'yi göndermekte de geciktiğimizi düşünüyorum" diye konuştu.

Galatasaray Başkanı, Fernando Meira'nın da çok iyi oyuncu olmasına rağmen takıma uyum sağlayamadığını belirtti. Polat, kaleci Morgan De Sanctis transferiyle ilgili olaraksa, "De Sanctis kötü bir kaleci değil. Ama bizim için çok önemli olan Şampiyonlar Ligi elemesinde Steua Bükreş ile oynayacaktık.

De Sanctis'i oynatmayı planlıyorduk. De Sanctis, bize 'Ben 3 aydır antrenman yapmıyorum. Hazır değilim. Oynayamam' dedi. Hazır olmayan bir kaleciyi alarak hata yaptık" dedi.

LİGDE İSTEDİĞİMİZ YERDE DEĞİLİZ

Adnan Polat, Türkiye Futbol Federasyonu'yla oluşan gerginliğin başlangıcının ise çok öncelere dayandığını söyleyerek, "Biz, yeni federasyon gelirken onları şartsız bir şekilde destekledik. Onlara zamanla tavsiye ve telkinlerde bulunduk.

İstediklerimiz gayet mantıklı şeylerdi. Birincisi maçların düzgün zeminlerde oynanmasını istedik. Geçen sezon bunun yüzenden Konya'da Uğur Uçar'ı kaybettik. Bunu dinletemedik. İkincisi, yıldız futbolculara yapılan sertliklerdi. Futbol erkek oyunu olabilir, ama topa yapılan sertlikle rakibe yapılan sertlik bir değildir.

Geçen sezon 20, bu sezon ise 11 tane darbeye bağlı olarak futbolcularımız ameliyat oldu. Bunlar sadece darbeye bağlı olan ameliyatlar. Dünyanın hiçbir yerinde bu sayıyı bulamazsınız. Biz, bütün takımlar için bunu istedik, dinletemedik.

Hakemlerin anti-futbola prim vermemesi ve maçın önüne geçmemesini istedik, gene sesimizi duyuramadık. İhtilafa düştük. Cezalar aldık. Bugün bulunduğumuz yerde cezaların da etkisi var. Ligde istediğimiz yerde değiliz" dedi.

Başkan Adnan Polat, eski açık tribününün üstünü kapatılmasını isteyen ultrAslan'ın bu isteğine ise, "Gelecek sezon Ali Sami Yen'de son sezonumuz. Son senemizden zaferle ayrılmak istiyoruz. Bunun için de taraftarımızı ne isterse yapmaya çalışacağız" dedi.

Teknik Direktör Bülent Korkmaz ile ilgili olarak ise Polat, "Değerlendirme yapmak için belli şartları göz önüne almak lazım. Bülent Korkmaz'a her şeyiyle tam bir takım verebildik mi ki onu eleştirelim.

Çok fazla eksiklerle oynatmak zorunda kaldı. Bizim gönlümüzden geçen, Galatasaray'ın bünyesinden gelen, uzun yıllar çalışacak ve Türk bir antrenör olması. Fatih Terim, Şenol Güneş ve Mustafa Denizli isimleri küçük takımlarda olsa şimdiki noktalarına gelebilirler miydi? Büyük camialar her zaman şans vermelidir ki büyük isimler çıksın. Bülent Korkmaz'a güvenim tam. Değerlendirmeyi sezon sonu yapacağız" şeklinde konuştu.

Adnan Polat, Milli takımlar sorumlusu Fatih Terim'e teklif götürdüğü yolunda çıkan haberlerin ise doğru olmadığını ifade ederek, "Galatasaray ile özdeşleştikten sonra futbolu bırakan ama jübile yapılamayan futbolcularla ilgili planlarımız var. Hakan Şükür, Arif Erdem, Ergün Penbe, Hakan Ünsal gibi isimlere bir teklif götüreceğiz" dedi.

BİZ GALATASARAYIZ

Adnan Polat, Fenerbahçe maçı sonrasında aldıkları cezalarla ilgili olarak ise şunları söyledi:

"Maçta olayları başlatan Galatasaraylı futbolcular değildi. Lugano kafa atmasa belki maç sakin bir şekilde bitecekti. İlk darbeyi Emre Aşık aldı ve üstüne de ceza aldı. Arda, olayları ayırmaya gitti.

Orada da ilk darbeyi Semih vurdu. Arda da ona karşılık verdi. Arda tabiki burada kusurlu. Ama, 'Türk futbolunun marka değerini düşürdüğü' gerekçesiyle Sabri'ye verilen cezanın benzeri herhalde dünyada yoktur.

Cezalar verilirken, hukukun dışına çıkıldı. Siyasal kararlar alındı. Savunmalar yapılmadan cezalar açıklandı. Bugün hukuka by-pass yapanlar, yarın bu hukuka ihtiyaç duyabilir. Sabri ceza alıyorsa Emre Belözoğlu'nun da alması gerekir. Hatta Kazım ve De Santcis'in de ceza alması gerekir. Ceza alması gerekenlerin dışındakilere de ceza verildi."

Adnan Polat, Fenerbahçe maçından sonra yaptığı 'Tezgah var' açıklamasının eskiye dayandığını söyleyerek, "Biz doğru bildiğimiz yoldan şaşmayacağız. Federasyon, bu yolda devam ederse, biz de onlarla mücadele ederiz. Biz Galatasaray'ız. Onlar da bunu bilsinler" şeklinde konuştu.

GELECEK SEZON ÇOK DAHA İYİ OLACAĞIZ

Adnan Polat, yeni stadın bitmesiyle borçların biteceğini düşündüğünü belirterek, "Bu krizin içinde 2-3 sene içinde çıkarız diye düşünüyorum. 104 yıllık bir camia için 2-3 sene çok uzun bir zaman değil" dedi.

Gelecek sezonun takımının bu sezondan çok daha iyi olacağını söyleyen Başkan Adnan Polat, "Borç ve varlıkları kıyasladığımızda, Türkiye'nin bütün kulüplerinin varlıklarını 10 ile çarpsanız Galatasaray'ın varlıkları kadar etmez" dedi.

Polat, teklif gelen futbolcularının transferleriyle ilgili olarak ise, "Arda, bana 'Burada doğdum, burada öleceğim' dedi. Hakan Balta, Mehmet Topal, Arda ve Servet, üst düzey liglerdeki takımların sürekli izlediği isimler. Her futbolcu dünyanın önemli kulüplerinde oynamak ister. Bizim, futbolcularımızı göndermemiz için bazı şartlarımız var.

Birincisi, Galatasaray'a bir Avrupa Kupası kazandıracaklar. İkincisi ise gidecekleri takım Galatasaray'ın seviyesinden düşük bir takım olmayacak. Bu yüzden transferlerle ilgili şunu söyleyebilirim. Bir Avrupa Kupası getirene kadar futbolcularımızın ayağına pranga taktık, bırakmayız" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*