G.Saray seneye de Ali Sami Yen'de

G.Saray seneye de Ali Sami Yen'de.24937
  • Giriş : 18.01.2009 / 09:46:00

G.Saray yönetimi verdiği iş ilanıyla, yeni stadı Türk Telekom Arena'nın 2009'da bitemeyeceğini resmen duyurdu. 2009-2010 sezonun ilk yarısında G.Saray yine Ali Sami Yen Stadı'na kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaraylıların, 29 Ekim 2009'da açılmasını dört gözle bekledikleri Seyrantepe Stadı'nın (Türk Telekom Arena) açılış tarihini sarı-kırmızılı kulüp verdiği iş ilanıyla resmen duyurdu. Yeni stadın loca ve VİP koltuklarını pazarlamak için ISG adlı şirketi görevlendiren Galatasaray Kulübü'nün ilanında "2010 yılında açılacak olan Türk Telekom Arena" ifadesi dikkat çekti. Stadın yapımını üstlenen Talu-Alke ortak girişiminin stadının inşaatını söz verdikleri üzere 29 Ekim 2009 tarihinde bitirip, TOKİ'ye teslim etmeyi planladıkları, bu tarihten sonra stadı teslim alacak olan Galatasaray'ın stad içinde yapacağı son düzenlemeler için iki aylık bir süreye gereksinim duyacağı öğrenildi.

ÇATININ MONTAJI ZORLU

Mart ayı sonunda kaba inşaatı bitirilecek TT Arena'ya Nisan ayında tribünler monte edilecek. Zorlu süreç ise bu tarihte sonra başlayacak. Çin'de yapımı süren ve montajı zor bir mühendislik projesi olan stat çatısı da monte edildikten sonra saha çimlendirilecek. Stadın inşaatının yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin metro inşaatını, Karayolları'nın ise stadyuma giden yolları 2009 yılı sonuna kadar bitirmesi umuluyor.

Ali Sami Yen'de yarım sezon daha

Seyrantepe'deki yeni stadında 2009-2010 sezonunun ikinci yarısında taraftarıyla buluşmayı planlayan Galatasaray, gelecek sezonun ilk yarısını yine emektar Ali Sami Yen Stadı'nda geçirecek gibi görünüyor. Ocak 2010'da TOKİ'den teslim alınacak olan TT Arena'ya geçişten sonra da Ali Sami Yen'de yıkım başlayacak. 2009-2010'da iki stadı kullanmayı planlayan Galatasaray yönetimi taraftarına iki farklı kombine satacak. Ali Sami Yen'de sezonun ilk yarısı için pazarlanacak kombineler, TT Arena'da da geçerli olacak. İsteyen taraftarlar sadece yeni stadyumun kombinelerini satın alabilecek.

TT Arena'nın dekoru Galatasaray'dan

Eren Talu'dan yeni stadını teslim alacak G.Saray yönetimi iki aylık bir sürede stadın loca, VİP salonları ve restoranlarnı hazırlayacak..

Eren Talu'nun sorumluluğu stadın inşaatını bitirmekle sınırlı. En büyük gelir kapısı olan localar, VİP salonları ve VİP tribünlerin dekorasyonunu ise Galatasaray yapacak. Stadın dev skorbordunun yanı sıra dört tribünde de yer alacak restoranlar için sarı-kırmızılı yönetim yazın bir konkur yapacak. Türkiye'nin önde gelen catering şirketleri, restoran işletmecileri ve fast food firmalarından gelecek teklifleri değerlendirecek olan Galatasaray yönetimi, 2010 yılının Ocak ayında TT Arena'yı eksiksiz olarak hizmete sunmayı hedefliyor.

Sabah

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*