G.Saray taraftarında isyan!

G.Saray taraftarında isyan!.19815
  • Giriş : 10.02.2009 / 17:56:00

Galatasaraylı taraftarlar protesto gösterisi yaparak TFF ve MHK'yı istifaya çağırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Turkcell Süper Lig'deki Galatasaray-Kayserispor karşılaşması sonrası sarı-kırmızılı kulüp ile Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu arasında yaşanan gerginlik, taraftarlara da sıçradı.

Futbol Federasyonu'nun Levent'te bulunan merkezi önünde toplanan yaklaşık 300 kişilik Galatasaray taraftar grubu, protesto gösterisi yaparak TFF ve MHK yönetimlerini istifaya çağırdı.

Toplu halde federasyon binası önüne kadar gelen taraftarlar, üzerinde ''Futbolumuzdan kirli ellerinizi çekin. Oğuz Sarvan istifa'' yazılı pankart açarlarken, yaptıkları tezahüratlarla da tepkilerini dile getirdiler.

Geniş Güvenlik Önlemi

Galatasaray taraftarının protesto gösterisi nedeniyle güvenlik güçleri, federasyon binası önünde geniş önlem aldı.

Çevik Kuvvet birimine bağlı çok sayıda polis, federasyon binası önüne barikat kurarken, taraftar grubu da binaya yaklaştırılmadı.

Yalnızca Futbol Federasyonu önüne siyah çelenk konmasına izin verilirken, grup içinden seçilen 4 kişi güvelik barikatından içeri geçerek, taraftar grubu Ultraslan adına, ''Federasyon istifa'' yazılı siyah çelengi bina bahçesi önüne bıraktılar.

Taraftarlar yaptıkları açıklamada, TFF Temsilciler ve Gözlemciler Kurulu Başkanı Kemal Dinçer ile Merkez Hakem Kurulu Başkanı Oğuz Sarvan'ın görevlerinden istifa etmelerini isterlerken, protestolarının da farklı şekillerde süreceğini söylediler.

Açıklamanın ardından taraftarlar, olaysız bir şekilde dağıldılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*