G.Saray'a 'Sağlam' teklif!

G.Saray'a 'Sağlam' teklif!.13151
  • Giriş : 29.11.2008 / 14:55:00

Feldkamp'ın torpiliyle bu sezon başında Florya'ya gelen Michael Skibbe'nin istifasının an meselesi olduğu iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

G.Saray'da kazan kaynıyor. Bu sezon tarihinin en iyi kadrosunu kuran ve her kulvarda başarı için yola çıkan Sarı - Kırmızılılarda alınan kötü sonuçlar moralleri altüst ederken teknik adam belirsizliği sıkıntı yaratıyor.

Feldkamp'ın torpiliyle bu sezon başında Florya'ya gelen Michael Skibbe'nin istifasının an meselesi olduğu iddia edildi. Metalist Kharkiv yenilgisiyle birlikte UEFA'daki avantajını yitiren G.Saray'da dün ilginç gelişmeler yaşandı. Florya Metin Oktay Tesisleri'nin dünkü konuğu, olaylı bir şekilde geçen sezon takımdan ayrılan ve hafta içinde teknik danışman olarak ayrı bir pozisyonda göreve başlayan Karl Heinz Feldkamp'tı. Öncelikle önceki akşam oynanan maçın detayları üzerinde duruldu. Feldkamp alınan yenilgiyi bu görüşmede 'şanssızlığa' bağladı. Ancak toplantının ilerleyen saatlerinde sürpriz bir gelişme oldu ve söz döndü dolaştı teknik direktör konusuna geldi. Futbol şube sorumluları ve Adnan Sezgin'in katılımıyla yapılan toplantıda Kalli, Skibbe'yi ilk kez eleştirerek Ertuğrul Sağlam'la anlaşma yapılması gerektiğinin altını çizdi. Alman teknik adam, "Şu aşamada Skibbe'yi göndermek çözüm değil. Ancak devre arasına dek düzelme olmazsa yeni bir teknik direktör getirilebilir. Ertuğrul Sağlam tanıdığımız, gelecek vaat eden bir antrenör" ifadelerini kullandı.

Aslında Feldkamp'ın Ertuğrul Sağlam'la olan yakınlığı yeni değil. Daha önce Sağlam'ın Kayserispor'u çalıştırdığı dönemde de Kalli, G.Saray adına genç teknik adamı izlemişti. Yurtiçi ve dışından birkaç teklif alan Ertuğrul Sağlam'ın, Feldkamp'ın kendisine haber göndermesi nedeniyle beklemeye geçtiği ifade edildi. Ne var ki Sağlam'ın gelmesi durumunda kulüpte ciddi bir muhalefetin olacağı belirtiliyor. İktidara yakınlığı ve dünya görüşü nedeniyle eleştiri alan teknik adamın Hakan Şükür'den sonra yeni bir tartışmayı alevlendirmesi bekleniyor.

Kulübe yakın kaynaklar ikinci alternatifin Hikmet Karaman olduğunu dile getirdi. G.Saray'da toplantı trafiği sadece teknik direktör konusuyla ilgili değildi. Dün akşam saatlerinde başkan Adnan Polat'ın dışında bazı yöneticiler 'durum' değerlendirmesi yaptı. Olağanüstü toplantıda soğukkanlı bir şekilde hareket edilmesi kararlaştırıldı. Taraftar tepkisinin artmasından çekinen idarecilerin bu hafta zirvedeki takımların puan kaybı olasılığı üzerine değerlendirme yaptığı kaydedildi.

CUMHURİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*