G.Saray'a tepki: Biz kıvırmıyoruz

G.Saray'a tepki: Biz kıvırmıyoruz.12146
  • Giriş : 19.01.2009 / 22:23:00

Samsun Basketbol Kulübü (SBK) Başkanı Hüseyin Tayıncı, pazar günü oynanan Galatasaray Cafe Crown-SBK maçıyla ilgili olarak, "Biz kıvırmıyoruz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Samsun Basketbol Kulübü (SBK) Başkanı Hüseyin Tayıncı, pazar günü oynanan Galatasaray Cafe Crown-SBK maçıyla ilgili olarak, "Biz kıvırmıyoruz ve Karadenizliliğin gereğini yerine getirerek lafı sağa sola çevirmiyoruz. Bu yapılanları tüm Galatasaray camiasına mal ediyoruz" dedi.

SBK Başkanı Hüseyin Tayıncı, hafta sonu deplasmanda oynadıkları Galatasaray Cafe Crown maçında yaşanılan olaylarla ilgili basın açıklaması yaptı. Başkan Hüseyin Tayıncı, rakip takım taraftarına "suikastçı" benzetmesi yaparak, maçın başından sonuna kadar SBK taraftarına, yönetim kuruluna, kendilerine ve hatta eşlerine küfürler ettiklerini ve Galatasaray yönetiminin protokol tribününde 10 kişilik yeri ayırmadıklarını söyledi.

Başkan Tayıncı, "Taşrada misafir başköşeye oturtulur, rahat etmesi için ev ahalisi seferber olur. Ama bize acı gelen, Galatasaray Cafe Crown yöneticileri Mihriban Oğuz ve Müge Erdemli de bu düşüncenin onları terk etmiş olduğuydu. Maçta o kadar küfür edilmesine rağmen hakemin anons ettirmeden maçı başlatması acaba Galatasaray Cafe Crown'un daha önceki cezalarından sonra alabileceği cezanın bu kişiler tarafından düşünülmüş olması mıdır?

Ama bu hakemler taşraya geldiklerinde sahaya bir tane kağıttan uçak atıldığında füze atılmış muamelesi yaparak adete kaplan kesiliyorlar. Sonra da hakemlerden adalet beklemenin sahra çölüne kar yağmasını beklemek kadar olası olduğunu düşünmek yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. SBK aleyhine düdük çalarken 'Gece Bekçisi' soundunda ve uzunluğunda çalınan düdükler Galatasaray Cafe Crown adına çalınırken 'Astım Krizli' soundunda ve kısalığında çalınması dikkatlerimizden kaçmadı" dedi.

Hüseyin Tayıncı, "Galatasaray Cafe Crown maçının hakemlerinin biri rakiplerimizden Tarsus Belediyespor'un menajerinin eşi olması bizi çok şey söylemek isteyip hiçbir şey söylememeye itiyor. Erkekler ligi müsabakasını yöneten hakemler bayanlar ligi müsabakası yönettiğinde maça adapte olamıyor. Biz kıvırmıyoruz ve Karadenizliliğin gereğini yerine getirerek lafı sağa sola çevirmiyoruz. Bu yapılanları tüm Galatasaray camiasına mal ediyoruz" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*