G.Saray'da köklü değişim

G.Saray'da köklü değişim.15363
  • Giriş : 25.03.2009 / 17:06:00

Galatasaray'da iki günlük izin sona erdi ve beklendiği gibi Türkiye'ye dönmeyen Lincoln antrenmana çıkmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray'da iki günlük izin sona erdi ve beklendiği gibi Türkiye'ye dönmeyen Lincoln antrenmana çıkmadı. Durumu noter ile tespit ettiren yönetim, sezon sonunda kadroda köklü değişiklikler yapmayı planlıyor.

Galatasaray yönetimi Avrupa'da ve ligde alınan kötü sonuçlar üzerine yeni bir yapılanmaya gitmeye hazırlanıyor. Lincoln ve Ümit Karan'ın da aralarında bulunduğu bazı oyuncuların takımdan gönderileceği belirtiliyor.

Galatasaray, Eskişehirspor maçından sonra dizindeki sakatlığını bahane ederek, izinsiz olarak ülkesine giden Brezilyalı Lincoln ile ilgili resmi prosedürleri uygulamaya başladı.

Yönetim, milli maç arası nedeniyle verilen iki günlük iznin ardından çalışmalara başlayan sarı-kırmızılıların Florya Metin Oktay tesislerindeki antrenmanına noter getirtip, Brezilyalı oyuncunun çalışmaya katılmadığına ilişkin rapor hazırlattı.

Katılmadığı her antrenman için Lincoln'e para cezası verileceği belirtildi. Lincoln'ün, kulübü arayıp, Pazartesi günü döneceğini bildirdiği ifade edildi.

Üstünel: "Sonuçlarına katlanır"

Futbol şubesi üyesi Haldun Üstünel, Lincoln'e gereken cezanın verileceğini söyledi.

Oyuncunun, izin sonrası takımın yaptığı ilk idmana çıkmadığını belirten Üstünel, "gerekli formaliteleri uygulamaya başladık. Zaten oyuncunun yurt dışında olduğu resmi olarak belgeli. Yönetim olarak gereken uygulamaları yapmaktayız. Galatasaray'ın kurallarına aykırı davranmanın cezasının sonuçlarına herkes katlanır. Kimseye ayrıcalık yapmayacağız" dedi.

Haldun Üstünel, Lincol'ün kadro dışı bırakılmasının şu an için söz konusu olmadığını sözlerine ekledi.

Sezon sonunda değişiklik

UEFA Kupası'na son 16'da veda eden, ligde şampiyonluk şans matemetiksel olarak sürmesine karşın, gelecek vaad etmeyen futboluyla eleştirilen takımda da önemli değişiklikler yapılması gündemde.

Üst üste yaşadığı sakatlıklarla takıma beklenen katkıyı sağlayamayan Tobias Linderoth ve geçen sezona göre önemli form düşüklüğü yaşayan Shabani Nonda'nın sözleşmesinin karşılıklı fesh edileceği belirtiliyor.

Yönetimin, istikrarsız performansıyla eleştirilen ve bonservis problemi bulunan kaleci Morgan De Sanctis'in yanı sıra Ümit Karan ile de sezon sonunda yollarını ayırmayı planlıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*