G.Saray'dan iddialara yanıt

  • Giriş : 10.04.2007 / 00:00:00

G.Saray Yüzme Şubesi Sorumlusu Ercüment Gümrük, F.Bahçe'nin " Bize saldırdılar" iddiasına yanıt verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray Kulübü Yüzme Şubesi Sorumlusu Ercüment Gümrük, Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesinde yer alan ”Galatasaraylı sporculardan çirkin saldırı” başlığı altındaki iddialara yanıt verdi. Gümrük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Galatasaraylı sporcuların, Fenerbahçe Kulübü'nün iddia ettiği gibi hiçbir olaya karışmadığını ifade etti.

Galatasaraylı ve Fenerbahçeli sporcuların yarışmalar bittikten sonra Fenerbahçe semtinde birlikte eğlendiğini dile getiren Gümrük, “Burada aralarında konuşmalar oluyor. Sadece Fenerbahçeli sporcu Ceyhan Güler ile bir sporcumuz arasında yüksek sesli tartışma olmuş. Fenerbahçe Kulübü'nün güvenliği de o sırada oradaymış. Galatasaray'dan 10-12 sporcu varmış, diğerleri Fenerbahçeliymiş. İddia edildiği gibi büyüklerde 40 sporcumuz zaten yok. Bu iddiaların hiçbiri doğru değil” diye konuştu.

Ercüment Gümrük, Ceyhan Güler'in daha sonra iki Galatasaraylı sporcuyu tesislere davet ettiğini ve burada onlara su ikram ettiğini kaydederek, daha sonra iki kulübün sporcularının dostça vedalaşarak ayrıldığını savundu. Bugüne kadar iki takımın sporcuları arasında böyle bir şey olmadığını anlatan Gümrük, “Bundan sonra da olacağına inanmıyorum. İki kulüp arasında bu tür taşkınlıklar çıkmaz” dedi. Ercüment Gümrük, Fenerbahçe'nin Türkiye Kulüpler Arası Kış Yüzme Şampiyonası'nda aldığı kupa nedeniyle fazla sevinemediğini dile getirerek, ”Aldıkları şampiyonluk nedeniyle basından bekledikleri önemi göremediler. Herhalde şampiyonayı gündemde tutmak istiyorlar. Biz hiçbir olaya karışmadık. Zaten böyle bir şey olduysa niye 2 gün beklediler” diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious